ADIYAMANLILAR VAKFINDAN DEPREMZEDE ÖĞRENCİLERE GİYSİ YARDIMI

...

SAMSAT’TAKİ MİNİK DEPREMZEDELERE “SIMSICAK” YARDIM
Adıyaman’ın Samsat ilçesinde depremzede öğrencilere Adıyamanlılar Vakfı Genç Adıyaman Platformu tarafından kışlık giyim yardımı yapıldı.
           Genç Adıyaman Platformu Sosyal Sorumluluk Birimi tarafından organize edilen yardım programında,  Samsat’taki Yarımbağ İlkokulunda düzenlenen yardım töreniyle 200 öğrenciye kışlık giyim yardımında bulunuldu. Her öğrenciye eşofman, ayakkabı ve mont yardımında bulunuldu. Montların ceplerine birer çikolata bırakıldı.
Törene Samsat İlçe Kaymakamı Sedat Sezik, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Vekili Yakup Akıncı, Gençlik Platformu Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Ateş, Genç Adıyaman Platformu Sosyal Sorumluluk Birimi Başkanı Seher Sav, Platform Kooordinatörü Musa Çelik,okul müdürü, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Genç Adıyaman Platformu Adıyaman Şube Başkanı Mahmut Ateş,Genç Adıyaman Platformu’nun özellikle gençlik ve sosyal sorumluluk alanında faaliyet yürüttüğünü dile getirdi. Ateş,”Nerde yardıma muhtaç bir Adıyamanlı varsa vakıf olarak elimizden geldiği ve gücümüz yettiği kadarı ile onlara koşmaya çalışıyoruz. Bu anlamda da Samsat’a okuyan 200 depremzede öğrenciye kışlık yardımında bulunduk. Yardımların öğrencilere ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


TAŞAN: HER ZAMAN ÇOCUKLARIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Adıyamanlılara Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, sosyal yardımlaşmanın önemine dikkat çekti. Her zaman yardıma hazır olduklarını belirten Taşan,” 200 adet parke, 200 çift ayakkabı ve 200 eşofman olmak üzere 3 parça dan oluşan yardım malzemelerini getirdik. Öğrencilerimize dağıttık. Onlara az da olsa sevinçlerine ortak olmaya çalıştık. Bu doğrultuda hareket ederek aslında biz inancımızın gereğini yaptık. Çünkü dinimiz bunu bize emrediyor. ‘Komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir’ diyen bir peygamberin ümmeti olarak biz bu sosyal sorumluluğu buna dayanarak buradaki kardeşlerimizin yanına geldik. Soğukta donarken biz sıcak yataklarımızda olamazdık. Ve biz buradayız bugün de yarın da her zaman onların yanlarındayız. Ve elimizden geldiğince yardım etmeye çalışacağız. Dolayısıyla bize burada yardımcı olan tüm devlet erkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de vakıf olarak bize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.
Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Vekili Yakup Akıncı ise emeği geçenlere teşekkür etti. Akıncı, “Adıyamanlılar Vakfı olarak yıllık ortalama bin üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Bu yıl da, Adıyamanlılar Vakfının yan kuruluşu olan Gençlik Platformu, Samsat’taki ilkokul öğrencilerimize kısmen de olsa bir yardım yapmak istediler. Başta Hamza Taşan kardeşimiz, Hüseyin Alagöz ve Recep Demir kardeşimiz olmak üzere kendi atölyelerinde hazırlamış oldukları bin parke, ayakkabı ve eşofman olmak üzere 200 öğrencimize yardımda bulundular. Allah kendilerinden razı olsun. Bizde bu gün bu yardımları öğrencilere vermek üzere buraya geldik” ifadelerini kullandı.

Son Eklenenler