GENÇ DİMAĞ SÖYLEŞİLERİNDE NEVZAT ÇİÇEK’LE ORTADOĞU’YU KONUŞTUK

Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde kurulan Genç Adıyaman Platformu, Genç Dimağ Söyleşilerinde Gazeteci Yazar Nevzat Çiçek’i ağırladı.
Adıyamanlılar Vakfı Genç Adıyaman Platformu Medeniyet Birimi’nin başlattığı Genç Dimağ Söyleşilerinin ikincisinde, Gazeteci Yazar Nevzat Çiçek, Ortadoğu’da yaşanan gelişmelerin perde arkasını anlattı.
Adıyamanlılar Vakfı Konferans Salonunda düzenlenen “Ortadoğu’da siyasi dengeler” konulu söyleşiye, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, vakfın mütevelli ve yönetim kurulu üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Program öncesi konuşan Genç Adıyaman Platformu Başkan Yardımcısı Hasan Kocaboğa, platformun çalışmaları hakkında bilgi verdi. 
Genç yürekleri vakıf çatısı altında bir araya getirerek onların hem özelde Adıyaman, genelde de Türkiye ve İslam dünyası için nefer olmaları amacıyla platformu kurduklarını söyledi.
Gazeteci-yazar Nevzat Çiçek, İsrail’in, İslam dünyasını bölme planlarına 1980’li yıllarda oluşturdukları milli güvenlik belgesi ile başladığını söyledi. 
ABD’nin bilinçli olarak İsrail’i sürekli bir tehdit haline getirdiğini vurgulayan Çiçek,” İsrail gibi bir tehdit algısı olmadığı takdirde ABD silahı kime satabilir? İsrail bölgede sürekli bir tehdit olacakki bölgede bir silah pazarı gelişsin. Onun üzerinden bir tehdit algısı gelişsin, onun üzerinden yönetimlerin devşirmesi gelişsin” ifadelerini kullandı.
İslam’ın sekülerleştirilerek, ”İslam’a karşı İslam” projesinin ortaya çıkarıldığını belirten Çiçek, Müslümanların kendi içinde çatıştırıldığını vurguladı. 
Çiçek,”Birincisi birbirimizi mezheple vurduruyorlar. Sınırlar, coğrafyalar yapay olduğu için coğrafyalar üzerinden vurduruyorlar. Üçüncü olarak İslam vahdet kardeşliğinden çıkarılıp ırksal meseleye getirildiği için ırktan bizi vuruyorlar. Son olarak ılımlı İslam, radikal İslam üzerinden bizi vuruyorlar” diye konuştu.
Söyleşinin ardından, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Nevzat Çiçek’e plaket takdim etti.
Haber: Yusuf Atlıhan

 

Resim Galeri

Son Eklenenler