ADIYAMANLILAR VAKFI’NDAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE GİYİM YARDIMI

.

ADIYAMANLILAR VAKFI’NDAN İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE GİYİM YARDIMI
Adıyamanlılar Vakfı, ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım eli uzatmaya devam ediyor.
Kurulduğu 1996’dan bu yana, hayırsever iş adamlarının desteğiyle binlerce ihtiyaç sahibi öğrenciye ulaşarak onlara umut olan, eğitime katkı noktasında yıldan yıla desteğini arttıran Adıyamanlılar Vakfı, öğrencilere umut olmaya devam ediyor. 
İstanbul, Adıyaman ve Ankara şubeleri ile üniversite eğitimini sürdüren ihtiyaç sahibi binlerce öğrenciye burs veren Adıyamanlılar Vakfı, Adıyaman’da okuyan lise ve ilkokul öğrencilerine giyim yardımlarına da devam ediyor. 
Geçtiğimiz günlerde Kâhta ve Samsat’ta ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım elini uzatarak giyim ve kitap yardımında bulunan Adıyamanlılar Vakfı, Adıyaman merkezde ihtiyaç sahibi 310 öğrenciye daha giyim yardımı yaptı.
Vakfın İstanbul’daki genel merkezinden gönderilen giyim yardımları, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman şubesi tarafından, Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Proje Okulu ile Adıyaman Ticaret ve Meslek Lisesinde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.
Dağıtım programına Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Vekili Yakup Akıncıoğlu, Başkan Yardımcısı M.Salih Kaya, Denetleme Kurulu Üyesi Mahmut Durgun, Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Yıldız, okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Proje Okulu Müdürü Gaffari İzci, yardımlardan dolayı Adıyamanlılar Vakfı’na teşekkür etti.
Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkan Vekili Yakup Akıncıoğlu yardımda emeği geçenlere teşekkür etti.
”Bizim geleceğimiz sizlersiniz” diyen Akıncıoğlu,” Sizin için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. Ümmet, Türkiye’yi umut olarak görüyor. Bizler de gençlerimizi istikbalimiz olarak görüyoruz, size çok iş düşüyor. Çok çalışacaksınız. Sizi Türkiye’ye faydalı birey olarak görmek istiyoruz” dedi.
Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkan Yardımcısı Salih Kaya ise, “Genel merkezimize çok teşekkür ederim, Allah razı olsun. Allah kimsenin emeğini boşa çıkarmasın” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından, içinde mont, kazak, pantolon, ayakkabı,kemer ve eşofman takımı bulunan yardım paketleri öğrencilere dağıtıldı.

Haber Yusuf Atlıhan

..

Son Eklenenler