BAYRAMLAŞMAYA İLGİ BÜYÜK OLDU

      İstanbul’daki Adıyamanlılar bayramın ikinci gününde Adıyamanlılar Vakfı’nda bir araya gelerek bayramı bayram gibi kutlamanın mutluluğunu yaşadılar.
       Vakfın sosyal paylaşım salonunda düzenlenen bayramlaşma törenine Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İBB Kültür A.Ş genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, İBB Fen İşleri Daire Başkanı Abdurrahman Uçak, Adıyaman’ın seçkin bilim adamlarından Prof. Dr. Said Öztürk, Prof. Dr. Talha Gönüllü, AK parti Bağcılar İlçe Başkanı Necati Karagöz, Adıyamanlılar Vakfı Başkan vekili Mustafa Karlı, Genel Müdür Hüseyin Gözgü, Vakıf Kurucularından Ömer Özkartal, Ramazan Aksoy, Abdulgani Tekin, Çok sayıda bürokratlar, işadamları, siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşların başkanları, Basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

      Yüzlerce kişinin katıldığı bayramlaşma töreninde hemşehrilerin bayramını kutlayarak söze başlayan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, dini bayramlar tatil yapma bayramı olmadığını, tam aksine dargınlıkların barıştırılmasına büyük fırsat olduğu gibi Anne ve babalarımızı, yaşlılarımızı, dost ve akrabalarımızı ziyaret ederek onların hayır duasını kazanmak adına önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

       Toplumsal görevlerinin en anlamlısı ülkemize ve toplumumuza faydalı bir yurttaş olmak olduğunu da kaydeden Bayhan, “Özelikle bize düşen en önemli görev geleceğimizin teminatı olan gençlerimize iyi bir gelecek bırakmaktır. Vakıf olarak 15 yıldır yapmış olduğumuz çalışmalarda sadece işin sürücülüğünü yaptık. Asıl bu işi yürütenler yeri ve zamanı geldiğinde arabanın bakımını yapanlar ve arabanın yürümesi için yakıt koyarak destek çıkanlardır. Bugün olduğu gibi yarında bu arabanın yürümesi için hepimiz büyük gayret sarf edeceğiz. Bu hepimiz için önemli bir görevdir” dedi.
    
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, “İnsanların bütünleşmesine vesile kılan böylesi bir bayram gününde Adıyaman’ın değerli ve vefalı insanlarla birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu denli seçkin insanlara hizmet etmek her zaman boynumuzun borcudur. Bizleri bu mutlu gönde bir araya getirmeye vesile olan herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
    
    Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise, “Bu önemli bayram gününde siz değerli hemşerileriyle beraber olmak ve bayramı bayram gibi kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum. Bu güzel ortamın hazırlanmasında büyük emek sarf eden başta vakıf başkanımız olmak üzere emeği geçen bütün vakıf yöneticilerine teşekkür borçlu olduğunu” söyledi.
  
       VAKIF BAŞKANLIĞINA ÖMER ÖZKARTAL GETİRİLDİ

     15 yıldır vakıf başkanlığını yürüten Nevzat Bayhan, bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada Mütevelli heyetinde alınan karar gereği bundan böyle vakıf başkanlık görevini vakfın kurucu üyelerimizden Ömer Özkartal’a devredeceğini belirtti.
      İşlerinin yoğunluğundan dolayı görevi bıraktıklarını açıklayan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, “15 yıl önce vakfı kurarken bana bu görevi layık gören arkadaşlarıma şunları söylemiştim. Ne zaman ki, vakfımız kendi ayaklarının üzerine durursa ve ne zaman gelir giderleri karşılayabilir duruma gelirse o zaman bu görevi bir başka arkadaşıma bırakacağımı söylemiştim. İşte, bugün bu anın geldiğine inanıyorum. Son derece saygın olan bu kutsal görevi canımdan daha çok sevdiğim ve inandığım 40 yıllık dostum ve kardeşim olan Ömer Özkartal’a devretmek benim için büyük bir onurdur. Kendisinin çalışkanlığıyla, birikimiyle ve tecrübesiyle bu işin üstesinden gelebileceğine inanıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vakfımızın saygınlığını korumak hepimizin boynunun borcudur. Görev teslim törenini yakın bir zamanda gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Ömer kardeşimize bundan böyle yeni görevinden başarılar diliyorum” dedi. 
      Vakfın Mütevelli heyetinin oy birliği ile Adıyamanlılar Vakfı başkanlığına getirilen Ömer Özkartal ise yaptığı açıklamada şunları söyledi. Özkartal, “Bu şamadan itibaren büyük bir sorumluluk almanın ne kadar zor olduğunu biliyorum. Bana bu görevi layık görerek tevdii eden vakfımızın değerli kurucu arkadaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Siz değerli Adıyamanlı hemşehrilerimizle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hep birlikte önemli hizmetler başaracağımıza inanıyorum. Vakfımızın bu aşamaya gelmesinde önemli rol oynayan başta değerli başkanımız Nevzat Bayhan olmak üzere emeği geçen bütün vakıf yöneticilerine ve her zaman ve her platformda maddi ve manevi desteklerini bizden esirgemeyen bütün Adıyamanlı hemşehrilerimize bir kez daha teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada hemşehrilerimizin desteği ile bu işin üstesinden gelebileceğimize inanıyorum. Bu ağır sorumluluğu tevdii eden herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ömer Özkartal kimdir?

03.04.1961 Yılında Adıyaman’ın Gerger ilçesi’nin Gönen köyünde doğdu. İlkokulu ve Ortaokulu Gönen köyü ilköğretim okulunda okudum. 1979–1980 yılında Kahramanmaraş Lisesi’nde mezun oldum. Daha sonra Üniversitesi İktisadi İdari Bilim Fakültesi İşletme bölümünü bitirdim. 1982 Yılında İstanbul Tahtakale de başladığı iş hayatına kardeşleri ile birlikte devam etmektedir. 1993 Yılında aile şirketine dönüştürülen ticari faaliyet yine kendisi ile birlikte dört kardeş beraber devam etmekte olup “ ÖZÖZLER” Deri Ürünleri Limitet Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.
      
  Özözler; Deri sektörünün Çanta-Cüzdan ve Kemer üretimi alanında faaliyet gösterip, Yurt içi ve Yurt dışı müşterilerine hizmet etmektedir.
  Halkla ilişkilerde başarılı ekip çalışmasına önem veren, risk almayı seven, teşebbüs ruhlu, gelişen ve değişen şartlara en az riskle çözüm arayan istikrar ve güveni ön planda tutan araştırma ve seyahati seven, Evli ve altı çocuk babasıdır.
  
        Sosyal Alanda;                                 
·         MÜSİAD ve İŞHAD üyesi
·         İTO MECLİS üyeliği 8 yıl (2 dönem )
·         ADIYAMANLILAR VAKFI Kurucu üyesi
·         Sultanbeyli BİRLİK SPOR Kulübü Kurucu üyeliği yapmıştır.
          Siyasi Olarak;
1977–1979 MTTB Kahramanmaraş Lisesi temsilciliği ile başlayıp, İstanbul’ da R.P.nin farklı ilçelerde Yönetim Kurulu üyeliği,
  • FP İl Genel Meclis üyeliği
  • Ak Parti Kurucu İstanbul İl yönetim kurulu üyeliği
  • Ak parti Sultanbeyli İlçe Başkanlığı
  • 2002 ve 2007 genel seçimlerde Ak parti İstanbul 1.Bölge Milletvekilliği adaylığı
  • Ak Parti İl Hakem Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Son Eklenenler