Adıyamanlılar Yine Gökkuşağı Oluşturdu

     Yaklaşık 1500 kişinin iştirak ederek büyük ilgi gösterdiği Adıyamanlılar Vakfının 15.Geleneksel İftarına Ermeni cemaat temsilcileri, Siyasetçiler, Bürokratlar, Akademisyenler, çeşitli kurum ve kesimlerinden birbirinden seçkin konuklar katılırken, burada yaşanan manzaranın gökkuşağını anımsatan güzellikte olması ise dikkat çekti.

       Programın sunuculuğunu Adıyamanlılar Vakfı Eğitim Kültür Komisyonu Başkanı Abdulgani Tekin ve radyo 7 de program sunuculuğunu yapan Ahmet Yılmaz yaptılar.
       Adıyamanlılar Kültür Merkezi Lale&Nergis düğün salonlarında Adıyamanlı Çiğköfteci Ömer Usta’nın da ikramda bulunduğu çiğköfteli iftar programına AK Parti eski Genel Başkan yardımcısı ve Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Adıyaman Milletvekillerinden Ahmet Aydın, Adıyaman eski Milletvekili ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, Sultangazi belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abuzer Yücel, Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ağaç, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Ömer Akgün,  Akademisyenlerden Prof. Dr. Talha Gönüllü, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Haydar Baş, BEDAŞ Tahakkuk Tahsilât Müdür Yardımcısı Ramazan Öztürk, Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Öztürk, Gazeteci-Yazar İ. Halil Bayram, Üsküdar Belediye Basın Danışmanı Selda Özgel Ermeni cemaat temsilcileri, Adıyamanlılar Vakfı Yöneticileri, Kurum Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, İşadamları, çok sayıda basın mensupları, sanatçılar ve birbirinden değerli yüzlerce seçkin insanlar katıldı.

       Programın açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat, vakıf olarak farklılıklarımızı her zaman büyük zenginliklerimiz olduğunu görerek, bu amaç doğrultusunda yılın 365 günü dolu dolu geçen bir vakıf haline gelmenin mutluluğunu ve kıvancını yaşadığını söyledi. Bayhan, “Ramazan’ın bereketiyle 15 yıldır Türkiye’nin dört bir yanında gelen hemşehrilerimizle iftar sofrasında bir araya gelerek gökkuşağının güzelliğini oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı etkinlikle ilimiz adına, hemşehrilerimiz adına ve bütün Türkiye adına da önemli bir misyon üstlenmiş bulunmaktayız. Kederde tasada ve sevinçte omuz omuza olduğumuz gibi bu iftar sofrasıyla da dayanışmanın, birlikte yaşamanın ve geleceğimiz için çalışmanın prova niteliğini taşıdığı gibi aynı zaman da gelecek nesillerimizi barış içerisinde yaşamalarını sağlamak için de bir model sunduğunu” söyledi.
        
     Adıyaman Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Abuzer Yücel bir selamlama konuşması yaparak, bu anlamlı günde hemşerileriyle birlikte olmaktan büyük onur duyduğunu kaydederek, iftar programını düzenleyen vakıf yöneticilerin teşekkür etti.
Milletvekili Ahmet Aydın ise, rahmet ve bereketin bol olduğu bu mübarek ramazan ayında hemşerileriyle aynı sofrada iftar açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Aydın, “Çok sayıda hemşerilerimiz başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin genelinde kendi alanında çok iyi noktalara geldiğini görmek mutluluk veriyor. Özelikle Adıyamanlılar vakfımızın yoğun geçen bu çalışmalarını her zaman takdirle anıyoruz. Kimi zaman bu programlara yetişmekten bile güçlük çekiyoruz.” Diyerek vakıf yöneticileri teşekkür etti.
Adıyaman eski Milletvekili ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu ise, “En büyük hayalim İstanbul’daki hemşehrilerimizin iyide, kederde ve tasada bir araya gelerek herkesin bir çatı altında toplandığı bir mekân kurmaktı. Allaha şükürler olsun ki kısa sürede bu hayalimize kavuşmanın mutluluğuna eriştik. Bu güzel mekânın oluşmasında emeği geçen herkese saygılarımı sunuyorum” dedi.
AK Parti eski Genel Başkan yardımcısı ve Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat ise, “14 milyon nüfusu olan metropol bir şehirde teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak Türkiye’nin dört bir yanında bizleri bir araya getiren Adıyamanlılar Vakfı yöneticilerine ne kadar teşekkür etsek azdır. Vakfı kuran, vakfı bu aşamaya getiren veda yarınlara bu bayrağı taşıyacak olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Vakfın yeni projesi olan ve her sene Temmuz ayının ilk haftasında “Adıyaman’da Buluşalım” projesinin hayata geçmesiyle insanlarımızın senede bir kez de olsa doğup büyüdüğü memleketi olan Adıyaman’da buluşup hasret gidermesi adına önemli bir proje olduğunu” söyledi.
Toplantı sonrasında iftara katılan katılımcılarla birlikte vakfın çok amaçlı salonunda Anayasa reformu ile ilgili hemşehrilerin sorularına cevaplandıran AK Parti eski Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, hepimizin tek arzusu herkesin hürce düşüncelerini ifade edebilecek ve herkesin rahatça yaşayabileceği huzurlu bir Türkiye de yaşamaktır” dedi.

Son Eklenenler