BAYHAN, YÜZEN ADACIKLARIN TURİZME KAZANDIRILMASI ŞARTTIR

   Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Bayhan, ziyaret ettiği Çelikhan İlçesi’nde Çat Barajı’nda yüzen adacıkları yerinde görme fırsatı buldu: Bayhan, bu muhteşem doğal güzelliğinin korunması için yüzen adacıkların turizime kazandırılmasının şart olduğunu söyledi.

   İSKİ Daire başkanı Yusuf Tosun ile birlikte İstanbul Çelikhanlılar Derneği Başkanı Faik Yaylagül’ün evinde ziyaret edip kardeşinin düğününe iştirak ettikten sonra çat Barajı’nda yüzen adacıkları inceleme fırsatı bulan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, buradaki doğal güzelliğiyle büyülendiğini Adıyaman ve Çelikan adına böyle bir hazineye sahip olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

     Bayhan, “Uzun bir aradan sonra ilk kez Çelikhan ilçemizi ziyaret etme şansını buluyorum. Doğrusu çat Barajı’nda gerek yüzen adacıklar ve gerekse barajın etrafındaki doğal güzelliği beni çok etkiledi. Kısacası dünyanın gıbta edeceği bir doğa harikasıdır diyebilirim. Bu ihtişamlı alanın turizme kazandırılması konusunda Adıyamanlılar Vakfı olarak bütün imkânımızı seferber etmeye hazırız. Özelikle vakfımızın yayın organlarından olan “Adıyamanlılar” dergimizin önümüzdeki sayılarda gerek yüzen adacıklarla ilgili ve gerekse barajın kuzeyinde içinde unutulmaz dikit ve sarkıtlarıyla uzun süre adından söz ettiren “Delaf Mağarası”nı kapak dosya olarak işleyip bu güzel varlıklarımızı en iyi şekilde gün yüzüne çıkararak dünyaya tanıtarak turizme kazandırmaya çalışacağız” söyledi.

     Çelikhanlılar Derneği Başkanı Faik Yaylagül se, ziyaretinden duyduğu memnuniyetini ifade ederek, yaptığı çalışmalarıyla ve gelinen nokta itibariyle Adıyaman’ın gururu haline gelen Vakfımızın değerli başkanı Sayın Nevzat Bayhan ve İSKİ daire Başkanımız Sayın Yusuf Tosun’u ilçemizi ziyaret etmelerinden dolayı büyük bir onur duyduğunu söyledi.

Son Eklenenler