BİNLERCE ADIYAMANLININ KATILDIĞI PİKNİĞİN BULUŞMA NOKTASI KEMERBURGAZ OLDU…

Merkezi İstanbul’da bulunan Adıyamanlılar Vakfının bu yıl Bağcılar Belediyesine ait Kemerburgaz Kirazlıbend’e düzenlediği piknik şölenine yurdun dört bir tarafından katılan insanlarla dolup taşarken, bayram havasında geçen bu güzel atmosferine tanık olanların sayısı ise 20 bin’ i aşması pikniğin renkli geçmesine neden oldu.

 
 
 

Siyasetçilerden, bürokrasiye, işadamlarından, kurum amirlerine, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinden, Basın mensuplarına, sanatçılardan şairlere kadar birbirinden değerli isimlerin katıldığı Piknik şölenine; Adıyaman Milletvekillerinden F.Hüsrev Kutlu, Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı ve Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan, Adıyaman eski Milletvekillerinden Ahmet Doğan, Mahmut Göksu, Sultangazi İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse, İBB Halk Ekmek Genel Müdürü Yaşar Duran, Adıyaman İl Basın Müdürü Mehmet Çelik, Kadıköy Savcısı Ali Doğan, Adana Adıyamanlılar Derneği Başkanı Osman peri, Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Abdurrahman Karayolik, Adıyaman bir Aralık Gazetesi sahibi İ.Halil Bayram, Adıyamanspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdurrahman Vural, Birçok kurum amirleri, Vakıf ve Dernek Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Bürokratlar ve çok sayıda Basın mensubu katıldı.

 
 
 

Birlik ve beraberliğin hakım olduğu programın sunuculuğunu geçen yıl olduğu gibi bu yıl yine Vakfın Kültür Sanat Komisyonu Başkanı ve Türk Hal Müziği Sanatçısı Ramazan Garipses yaptı. Türk Halk Müziğine gönül veren Adıyamanlı sanatçılarımızdan Ramazan Garipses, Haydar Ulaş, Tuncay Okutan, Kâhtalı İbrahim, Yaman, Saçar, Azer Aktaş, İbrahim Harikases, Kâhtalı Mustafa, Mustafa Korkmaz, Mustafa Yiğit, Mehmet Alınç, İbrahim Ocak ve kerem Mehmetoğlu nun söyledikleri birbirinden güzel türküler eşliğinde halay çekerek oynayan Adıyamanlı gençler senede bir kez de olsa pikniğin keyfini çıkartırken, Şair ziya Taştan ise okuduğu Adıyaman şiiriyle büyük bir alkış aldı.

 
 
 

Günün anlam ve önemine binaen duygu ve düşüncelerini dile getiren Adıyaman Milletvekilleri F.Hüsrev Kutlu, Ahmet Aydın, Mehmet Erdoğan, Eski Milletvekillerinden Ahmet Doğan, Mahmut Göksu, ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Gündüz, her yıl geleneksel olarak bu pikniği düzenleyen ve bu vesile ile binlerce insanları bir araya getirerek bu güzel birlikteliği sağlama adına öncü rol oynayan Adıyamanlılar vakfı yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, bundan sonraki yıllarda da bu anlamlı etkinliklerin devamını dilediler.

 
 
 
BAYHAN, “KENDİ REKORLARIMIZI KENDİMİZ KIRIYORUZ”
 
 
 

Milletvekillerin ve Rektör Gündüz’ün konuşmaları ardından bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, Adıyamanlılar vakfının ilkelerinden ve düşüncelerinden vurgu yaparak, son 13 yılda vakıf olarak ne gibi imkânlarla nerden nereye geldiğine dair yapılan çalışmalar hakkında özet bilgiler verdi.,

 
 
 

Uzun zaman birbirlerini görmeye hasret kalan Adıyamanlı hemşehrilerin senede bir kez de olsa bir araya gelip hasret gidermekten duyduğu memnuiyetini dile getiren Başkan Bayhan, “Bu bir gerçek ki hepimiz Adıyaman’ın değişik ilçe ve köylerde doğduk. Zamanla aş ve iş uğruna İstanbul’u mesken tutunca birbirimizi özler hale geldik. Şu anda hepimiz İstanbul’un değişik semtlerde ikamet ediyoruz. Her gün birbirimizi görme şansımız olmadığı için yılda birkaç kez bu tür etkinlikler vesilesiyle bir araya gelebiliyorsak ne mutlu bize diyorum. Vakıf olarak her alanda kendi rekorlarımızı kırmaya devam ediyoruz. Son olarak vakfımızın bünyesinde Ahmet Ural başkanlığında Adıyaman Genç İşadamları Derneği (AGİAD) kurarak yeni bir ilk’e imza attık. Şu an da ise İşadamımız Ömer Özkartal öncülüğünde İşadamları Derneği kurmak için altyapı çalışmalar hızlı bir şekilde sürüyor. Vakfımızın kısa bir zaman içerisinde bu aşamaya gelmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Gelecekte çok daha güzel günlerde buluşmak dileği ile bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan başta Milletvekillerimiz ve Adıyaman Üniversitemizin değerli Rektörümüz olmak üzere, Bürokratlarımıza, Vakıf ve Dernek Başkanlarımıza, İşadamlarımıza, Sanatçılarımıza, Basınımıza ASU Tv’ ye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.           

 
 
 
DERECEYE GİREN TAKIMLAR İÇİN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ
 
 
 

            Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Mustafa Karlı’nın sorumluluğunda Spor Komisyonu tarafından bu yıl tertiplenen halı saha futbol turnuvasında dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi.

 
 
 

Özelikle gençler arasında birlik ve beraberliğin perçinleşmesine büyük katkı sağlamakla bilenen Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Mustafa Karlı, kupa töreni öncesinde spor’un beraberinde getirdiği güzelliklerinden ve öneminden bahsederek bu güzelliğe güzellik katan herkese teşekkür etti. 

 
 
 

Karlı, “Vakfımızın kuruluşundan bu yana her yıl ilkbahar aylarında geleneksel olarak tertiplediğimiz futbol turnuvasına vatandaşların yoğun ilgi göstermesi bizim bu yöndeki çalışma şevkimizi daha da güçlendiriyor. Başta turnuvanın düzenlenmesinde büyük emeği geçen başta vakfımızın spor komisyonu Başkanı Mustafa Kavak olmak üzere komisyonda görev alan bütün arkadaşlarımla beraber turnuvaya katılarak katkı sağlayan bütün dernek yöneticilerine ve sporcularına sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 
 
 

*Bu yıl renkli geçen 9 haftalık maraton sonrasında turnuvanın Şampiyonu olan Gader spor’un kupasını Adıyaman Milletvekili F.Hüsrev Kutlu,  İkinci olan Görgen spor’un kupasını Milletvekili Ahmet Aydın, Üçüncü olan Karadut spor’un kupasını Milletvekili Mehmet Erdoğan, yılın centilmen takımı olan Yarpuz spor’un kupasını ise eski Adıyaman Milletvekillerinden Ahmet doğan tarafından takdim edilerek başarılar dilediler.

 
 
 

*Ayrıca Adıyamanlılar Vakfı, turnuvaya iştirak eden 24 Dernek Başkanına teşekkür plaketi verildi. Dernek başkanların plaketlerini ise Vakıf Başkanı Nevzat Bayhan ile birlikte eski Milletvekillerimizden Mahmut Göksu tarafından verildi. Adıyamanlılar Vakfı aynı zamanda dereceye giren bütün takım oyuncularına ise birer adet “Adidas” Ayakkabı hediye ederek büyük bir jest yaptı.

 
 
 

* Yeni kurulan Adıyaman genç İşadamları Derneği (AGİD) Başkanı Ahmet Ural ise Futbol turnuvasında centilmen olan takım ile birlikte ilk üç’e giren bütün takım başkanlarına spor’a olan katkılarından dolayı plaket verirken, bazı firma sahipleri ise dereceye giren bütün takım oyuncularına çeşitli giyim yardımında bulunarak tebrik ettiler.

 
 
 

*Adıyamanlılar Vakfı bu yıl yeni bir ilke imza atarak vakıfta burs alıp da 2008-2009 yılında mezun olan 50 öğrenciye başarılarından dolayı plaket verdi. Öğrencilerin plaketleri ise Vakıf Kurucuları, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Komisyon Başkanları tarafından takdim edildi.

 
 
 

* Her yıl düzenlenen piknik şölenine katılarak pikniğe katılan bütün misafirlere çay servisini yapan ve bu manada büyük bir fedakârlık örneği sergileyen Çaycı Ahmet Bey, yine her zaman olduğu gibi işin başında olup, pikniğe gelen misafirleri çaysız bırakmamak için gün boyunca büyük bir gayret sarf etti. Ahmet bey’in bu davranışı vatandaşların büyük takdirini kazandı.

 
 
 

*Adıyamanlılar Vakfının pikniğin düzenlemesi hususunda üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapan Gençlik Kollarına bağlı gençler daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda pikniğin güvenliğini sağlama hususunda son derece üstün bir performans sergilediler. Gençlerin bu davranışını takdirle karşılayan Vakıf Başkanı Nevzat Bayhan, böylesi gayretli ve azimli gençlere sahip olmaktan büyük bir onur duyduğunu söyleyerek, Gençlik Kolları üyeleriyle birlikte piknikte görev alan bütün gençleri tebrik etti.  

 
 
 

*Adıyaman Belediyesine ait folklor ekibinin sergiledikleri birbirinden güzel yöre oyunlarıyla izleyicilerden büyük bir alkış aldılar.   

 
 
 

*Adıyaman’dan gelen ASU Tv Muhabiri Selahattin İzci ve Kameraman Deniz Çolak, gün boyunca etkinliğin görüntülerini detaylı bir şekilde çekmekle İstanbul’daki hemşehrileri olduğu gibi bütün vakıf yöneticilerin de büyük takdirini kazandılar. Gurbetteki hemşerilerini bu anlamlı günde yalnız bırakmayan ASU Tv çalışanları zaman zaman vatandaşlarla da röportaj yaparak onların duygu ve düşüncelerini aldılar.

 
 
 

*Adıyamanspor Taraftarlar Derneği Başkanı Abdurrahman Vural, pikniğe katılan bütün Adıyaman Milletvekillerine, 21. ve 22. dönem Milletvekili Mahmut Göksu ya ve Vakıf Başkanı Nevzat Bayhan’a isimlerin yazılı olduğu birer Adıyaman forması hediye ederek Adıyamanspor’a her zaman sahip çıkmalarını istedi.


Son Eklenenler