TURNUVANIN İSMİ BİLE YETİYOR

  İstanbul’da Adıyamanlılar Vakfı’nın 14. Sivil Toplum Kuruluşları arası Geleneksel Futbol Şöleni şöhretler karmasının maçıyla start aldı. Yaşlı, genç demeden yüzlerce Adıyamanlıların katıldığı turnuvaya toplam 24 takım iştirak ediyor.


  Adıyamanlılar Vakfı Spor Komisyonunca K.Çekmece’deki Dörtler Halı Sahası’nda düzenlenen Turnuva öncesinde Şöhretler takımı maçı oynandı. Birbirinden değerli simaların yer aldığı maç berabere sonuçlandı.


Turnuvanın ilk karşılaşması olan Görgenspor ile Koçtepespor maçı öncesinde bir tören düzenlendi. Törene Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, İSKİ Su İnşaat Dairesi Başkanı Yusuf Tosun, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Hacı Orhan, Esenler Belediyesi Ruhsat işleri Müdürü Şevket Topdemir, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Mustafa Karlı, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyelerinden Ramazan Aksoy, Spor Komisyonu Başkanı Mustafa Kavak, Türk Halk Müziği Sanatçısı Ramazan Garipses, Adıyamanlılar Vakfın Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları, STK temsilcileri, İşadamları, Basın mensupları ve çok sayıda futbolseverler katıldı.

  Törenin açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı İstanbul gibi mega bir kentte bu tür güzel organizasyonlara imza atan Adıyamanlılar vakfına teşekkür ederek,  Adıyamanlılar Vakfı ile her türlü etkinlikleri birlikte paylaşmaktan büyük onur duyduğunu söyledi. Sultangazi Belediye Başkan Vekili Av. Hacı Orhan ise, bu tür anlamlı organizasyonlar sayesinde gençlerimizin birbirleriyle kaynaşmasını ve tanışmasına vesile olduğunu belirterek, bu manada emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum dedi. 

  İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan ise, gençlere centilmenliği ön planda tutarak, sahaya bu amaçla çıkmalarını beklediğini söyledi. Bayhan,”Bu turnuvayı gençlerimiz arasında kavga veya dargınlık olsun diye düzenlemiyoruz. Spor’un asıl amacı olan güzellikleri sahada paylaşılsın istiyoruz. Senede bir kez de olsa stres dolu bir şehirde stres atmak için bir araya geliyorsak bunu birbirinin gönlünü kırmak için değil, kardeşliğimizi ve dostluğumuzu pekiştirmek içindir.” Diyerek turnuvaya katılan bütün takımlara başarılar diledi.

  Spor Komisyonu ile birlikte bu organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Mustafa Karlı ise yaptığı açıklamada; 14 yıldır, geleneksel hale getirdiğimiz ve bu ana kadar hiç ara vermeyerek büyük önem verdiğimiz futbol turnuvasının amacına ulaştığını kaydetti. Karlı, “4 grup halinde 24 Sivil Toplum Kuruluşların katıldığı turnuva yaklaşık 2 ay sürecektir. Turnuvanın düzenlenmesinde başta Spor Komisyonu Başkanı ve Üyeleri olmak üzere katkısı olan herkese eline ve yüreğine sağlık diyorum. Turnuvanın amacına uygun centilmence geçeceğini umuyor ve bütün takımlara başarılar diliyorum” dedi.

Son Eklenenler