ÜNİVERSİTE HEYETİ İSTANBUL’DA BÜYÜK İLGİ İLE KARŞILANDI

Adıyaman Üniversitesi ile TÜBİTAK- TÜSSİDE (Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü) işbirliğinde   gerçekleştirilen “ Stratejik Yönetim”  çalışma programı için Gebze programı öncesinde İstanbul’da Adıyamanlılar Vakfı Başkanı ve aynı zamanda İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü olan Nevzat Bayhan’ı ziyaret eden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz ve beraberindeki 40 kişilik heyet, büyük bir ilgi ile karşılandı.

12-14 Şubat tarihleri arasında TÜBİTAK’ ın Gebze yerleşkesinde gerçekleşmek için İstanbul’a gelen bilim heyetinde Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz, Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Müdürler, Daire Başkanları, Fakülte ve Yüksekokul Sekreterleri yer aldı.

Adıyaman Üniversiteasinden gelen heyeti Adıyamanlılar Vakfı AR-GE Komisyonu başkanı Yusuf Tosun ile birlikte Topkapı’daki panorama 1453 müzesini gezdiren İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan, burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Panorama 1453 Müzesine hayran kalan bilim adamları ise ülkemize bu güzel eseri kazandırmasına viseali olanlara teşekkür ettiler. Daha sonra misafirlerini Türkiye deki çeşitli illere ait yapıtların maketlerinin sergilendiği miniaturk te ağırlayarek yapılan çalışmaları anlattı.  

            İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Bayhan; “İnsanlar için doğduğu yer ve doyduğu yer çok önemlidir”

            Miniaturkte heyitin onuruna verdiği yemekte bir konuşma yapan Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan;  “Ülkemizin geleceğini aydınlatan Adıyaman Üniversitemizin değerli bilim adamı kadrosunu burada ağırlamaktan son derece büyük bir memnuniyet duydum. Bazı insanlar vardır gittiği makamla şereflenirler. Bazıları ise gittiği yerde şereflenirler. Sizler hepiniz Adıyaman’ımızı şereflendiren insanlarsınız. Onun için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. İnsanlar için doğduğu yer ve doyduğu yer çok önemlidir. Sizler Adıyamanlı olmasanız bile En iyi Adıyamanlı kadar Adıyaman sevdalısı olduklarını biliyoruz ve inanıyoruz. Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Gündüz ve siz değerli ekibiyle birilkte kısa bir zaman önce kurulan Adıyaman Üniversetimizi yıllar öncesinde kurulan bir çok Üniversiteyi geride bırakarak herkesin parmakla gösterdiği bir çok Üniversete ile aynı mesafeye gelmesi bizi daha da gururlandırmıştır. Bu aşamaya gelirken zaman zaman karşılaştıkları bir çok zorlukları biliyoruz. Adıyaman Üniversitesinin bu azimli kadrısuyla yakın bir zamanda Adıyaman Üniversitesini Türkiye de parmakla sayilabilecek kadar önemli bir seviyeye gelebileveğine inanıyoruz” dedi.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Gündüz; “Bayhan her zaman gurur duyacağım bir referanstır”

            Burada Adıyamanlılar Vakfı başkanı ve İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan’a Rahmetli Barış Manço nun kol düğmesini hediye ederek Adıyaman Üniversiutesi heyetine gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eden Adıyaman Üniversitesi Rektörü Mustafa Gündüz, Adıyaman Üniversitesi olarak ilk kez tam kadro olarak stratejik amaç ve hedeflerin gerçekleşmesinin önündeki risklerin tartışılması, performans yönetimi ve iç kontrol temel kavramları hakkında bilgilendirme paneli düzenlediklerini söyledi. Gündüz, “Üç günlük bu bilgilendirme toplantısı öncesinde her zaman yaptığı çalışmalarıyla bir Adıyamanlı olarak kendisiyle gurur ve onur duyduğum İBB Kültür A.Ş nin Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfımızın Değerli Başkanımız  Nevzat Bayhan’ı ziyaret etmekten son derece büyük onur duydum. Nevzat Bayhan, benim bir hemşehrim olarak her zaman gurur duyacağım bir referanstır. Bir Adıyamanlı beyefendinin bu ülkeye kazandırdırdıkları eserleri görünce çok daha mutlu oldum. Hele hele Panorama 1453 Müzesi gibi bu muhteşem eserin mimarı Adıyamanlı bir hemşehrimizin olması ve bu eserin çizimini yapan kişinin de yine Adıyamanlı olması bizi daha da onurlandırmıştır” diyerek teşekkür etti.

            Anlamlı çalışmalarımızı sürdürmeya devam edeceğiz

Programin amacına yönelik bir açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gündüz şunları söyledi: “Adıyaman Üniversitesi Stratejik Plan doğrultusunda belirlenmiş olan stratejik amaç ve hedeflerin gerçekleşmesinin önündeki risklerin tartışılması, performans yönetimi ve iç kontrol temel kavramları hakkında bilgilendirmenin yapılması, ayrıca takım çalışmaları ve uygulamalı çalışmaları ile iletişim becerileri, liderlik ve motivasyona katkı sağlamak hedeflenmektedir.  Bu programın içeriğinin  belirlenmesinde ve çalışma yöntemlerinin seçiminde  dünyada   uygulanmakta olan en yeni etkin yaklaşımlardan yararlanan TÜBİTAK- TÜSSİDE yönetimine teşekkür ederim. Ayrıca, Adıyaman Üniversitesi hedeflerine ulaşmak için çabalarını daha planlı yürütmek üzere böylesi anlamlı çalışmalarımız bundan sonra da devam edecektir” dedi.


Son Eklenenler