ADIYAMANLILAR İLE GÜNEYSULULAR İFTAR DA BİR ARAYA GELDİLER

         Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi olan Rize’nin Güneysu ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileriyle Adıyamanlılar Vakfı yöneticileri birlikte iftar yemeği vererek bir araya geldiler.

         Üsküdar Çamlıca Çömlek Restaurant’a bir araya gelerek iftar yapan Adıyamanlılar ve Güneysulular karşılıklı fikir alış verişinde bulundukları gibi Adıyamanlı Türk Halk Müziği sanatçılarından Ramazan Garipses ve Tuncay Okutan her iki yöreye ait türkülerle yemeğe katılanlara keyifli dakikalar yaşattılar.

         Birlik, beraberlik ve kaynaşma adı altında düzenlenen yemeğe Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Celal Erdoğan, İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, Güneysu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sabri Çepni, Dernek Başkan Yardımcısı Ömer Erdoğan, Rize Dernek Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yurtman, Adıyamanlılar Vakfı Başkan Vekili Mustafa Karlı, Adıyamanlı Türk Halk Müziği sanatçılarından Ramazan Garipses, Tuncay Okutan, Adıyamanlılar Vakfı Kurucuları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları ve Güneysu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri katıldı.

         İftar sonrasında yapılan istişare toplantısında bir konuşma yapan İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u ne şartlar altında feth etmesi ile ilgili konuya vurgu yaparak birlik ve beraberlik adı altında aşılamayacak hiçbir engelin olmadığını söyledi.

         Bayhan; “Önemli olan ülkemizde yedi ayrı bölgenin sosyal kültürlerin birleşmesi ve kaynaşmasıdır. Bugünkü Güneysulu kardeşlerimizle birlikte olmak bile bunun en güzel örneği olması gerek. Bir bahçede ne kadar bol meyve çeşidi olursa o bahçenin çok daha zengin olduğunu ve kalite değerinin çok daha iyi olacağını gösterir. Bu nedenle dini, dili, ırkı, mezhebi ne olursa olsun hepimiz aynı coğrafyanın insanları olarak farklılıklarımızı gözetmemek sızın bir araya gelerek birlikte bir olmanın gayreti içerisinde olmamız lazım. Bu yemeği tertipleyerek bizleri bir araya getiren ve kaynaşmasına vesile olan başta Güneysu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sayın Sabri Çepni ye ve bütün dernek yöneticilerine sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.
        
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sabri Çepni Böylesi hayırların ve duaların kabul olduğu Ramazan ayı içerisinde Adıyamanlı hemşerileriyle iftarda bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Başkan Çepni, “Dernek olarak faaliyetlerin ana amacı muhabbete katkı sağlamak, birlik ve beraberlik içerisinde olmak ve kültürel zenginliklerimizi birleştirerek hayata renk katmaktır. Hepimiz değişik Anadolu nun topraklarından geldik. En büyük zenginliğimiz ise bu var olan farklılığımızdır. Bundan böyle her yıl yedi bölgenin insanlarıyla bir araya gelerek birlik ve beraberlik adına yeni bir çığır açmak” olduğunu söyleyerek yemeğe katılan bütün katılımcılara teşekkür etti.    

Son Eklenenler