İTO Başkanı Murat Yalçıntaş; GENÇLER HİZMETTE AKTİF ROL ALMALI

  Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Genç İşadamları Derneği yöneticileri birlikte İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş’a nezaket ziyaretinde bulundular. Yalçıntaş, yeni kurulmasına rağmen üstün bir performans sergileyen AGİD’in çalışmalarını yakından takip ettiğini belirterek insanlara hizmet etme anlayışında özelikle gençlere büyük bir görev düştüğünü söyledi.
  AGİD’in İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’ı ziyaret etmesiyle ilgili düzenlenen organizasyonda Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan, AGİD Başkanı Ahmet Ural, İşadamlarından Ramazan Aksoy, Ömer Özkartal, Servet Samsama ve Ali Eman yer aldı.

  İTO Başkanı Yalçıntaş’a yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi veren AGİD Başkanı Ahmet Oral, Dernek olarak Sivil Toplum Kuruluşları başta olmak üzere devletin ilgili birim Amirlerini ziyaret ederek kurumlar arası diyaloga büyük önem verdiğini söyledi. Ural; “Özelikle toplum odaklı seminer ve panel gibi çalışmalara büyük ağırlık veriyoruz. Vakıf Yöneticileri olan ağabeylerimizden alacağımız güç ve motivasyonla geleceğe yönelik güzel projeler hazırlayarak herkesin takdirini kazanabilecek bir duruma gelmektir. Genç arkadaşlarımızla birlikte bu yolculuğa çıkarken rotamızı asla şaşmamak kaydıyla çok daha iyi yerlere gelmeyi amaçladığını” söyledi.
Adıyamanlılar Vakfı ile ilgili kuruluş aşamasından bu yana gelinen nokta ile ilgili bazı bilgiler veren Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Nevzat Bayhan ise;  İstanbul Ticaret Odası’nın Türkiye nin önde gelen önemli bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu ve yaptığı hayır çalışmalarıyla da har zaman bütün Türk halkının sevgisini kazandığını kaydetti. Bayhan, “Son yıllarda özelikle Doğu ve Güneydoğu illeri başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde okul yaparak Eğitime büyük katkı sağlayan değerli İTO Başkanımız Sayın Murat Yalçıntaş ve bütün Yönetim Kurulu üyelerine Adıyamanlı hemşehrilerim adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum. İTO’nun Adıyaman ilimize şehitler adına bir okulun yapılmasını ve bu okulun isimin ise 07.08.2009 tarihinde Tokat’ın Reşadiye ilçesinde şehit düşen Adıyamanlı
şehidimiz Er Onur Bozdemir’in ismini vermek istediğini” söyledi.  

  Yalçıntaş; “Adıyaman benim İkinci memleketimdir”

  İTO Başkanı Murat Yalçıntaş ise, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Daha evvel Adıyaman’a 3–4 kez gittim. Adıyaman gerçekten çok güzel bir şehir olmuş. İnsanları son derece canı yakın ve misafirperver insanlardır. Şanlıurfalı olduğum için Adıyaman’ı memleketim gibi seviyorum. Kısacası Adıyaman benim ikinci memleketimdir. Sayın Vakıf Başkanımız 6 katlı Kültür Merkezinin yapıldığını ve burada yapılan çalışmaları sıralayınca doğrusu çok mutlu olduğum gibi merakta etmeye başladım. Sivil Toplum Kuruluşların insanların kaynaşması açısından son derece büyük bir önemi olduğunu hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. İnşallah çok yakın bir zamanda Adıyamanlılar Vakfımızı ziyaret ederek Adıyamanlı hemşehrilerimizle bir araya gelmeye çalışacağız.” dedi.

“Okul için elimden geleni yapacağım”

Vakıf Başkanı Bayhan’ın Okul talebini ise makul karşılayan Yalçıntaş; “Şu an Türkiye genelinde 13 okul projemiz var. Bunlar bittikten sonra Sayın Valimiz Bakanlığa bu konuyla alakalı müracaatta bulunsun. Talep makul karşılandığı taktirde bize yapacağınız müracaatla birlikte İTO olarak bundan sonra yapılacak okullar içerisinde Adıyaman’ı da değerlendirmeye almaya çalışacağız. Şimdilik söz vermiyorum. Ama bu konu içinde elimden geleni yapmaya çalışacağım” diyerek ümit var konuştu.
Yeni Kurulan AGİD’in çalışmalarını ise yakinen takip ettiğini belirten İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Gençlerin insanlara hizmet etme anlayışı pozitif anlayışı itibariyle çok daha farklı olduğunu kaydetti. Yalçıntaş, “Ülkemizin geleceğini belirleyen en önemli unsur gençlerimizin çalışkanlığı ve aktifliğidir. Bunun farkında olanlar görev yaptığı bütün mecralarda başarılı olmaya mahkûmdurlar. Hele hele STK bünyesinde insanlara hizmet etme anlayışında gençlere büyük bir görev düştüğünü” söyledi.

“Dergi Çok Güzel”

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde çıkarılan yayın organlarından biri olan “Adıyamanlılar” dergisini inceledi. Yalçıntaş, Ele alınan kapak dosyanın “Açılım” konusu ile birlikte içerik bakımından son derece zengin bir dergi olduğunu kaydederek, Adıyamanlılar vakfı yöneticilerini kutladı.

Son Eklenenler