Bayhan, Eceabat Belediye Başkanı Tokuz’u ziyaret etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan Çanakkale’nin Eceabat İlçe Belediye Başkanı Kemal Tokuz’u makamında ziyaret etti.

Çanakkale’nin Eceabatilçesi Belediye Başkanı Kemal Tokuz, İstanbul’da Başkan Kadir Topbaş’ın himayesinde gerçekleşen Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni gezdiğini ve buradan çok etkilendiğini belirterek, “Sayın Genel Müdürüm, böyle bir eseri insanlığın hizmetine sunmanızdan dolayı sizlerin şahsında Başkan Kadir Topbaş Bey’e teşekkür ediyorum. Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey’in talimatıyla sizinkine benzer bir Panoramik müze buraya yapılacak. Çalışmalar devem ediyor” dedi.

Eceabat’la ilgili bilgi alan Bayhan, yapılan çalışmaları yakından izlediğini belirterek, enerjisi ve gayretlerinden dolayı Eceabat Belediye

Başkanı Kemal Tokuz’u tebrik etti.

Başkan Tokuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan’a Çanakkale Savaşı’nda Osmanlı Askerleri’nin kullandığı kıyafetlerden serpuş ile Kurtuluş Savaşı’ndan bir asker mektubunu hediye etti. Bir tür Laz başlığının tutkallanarak sertleştirilmesiyle imal edilen serpuş, ileriki yıllarda o dönemin başkomutan vekili Enver Paşa’nın isminden alınan ilhamla "Enveriye" olarak bilindi.

Son Eklenenler