İSTANBUL’DAKİ ADIYAMANLILAR HEMŞERİSİ GÖKSU'YU BAĞRINA BASIYOR

  İstanbul’un Esenler ilçesi’nde AK Partide Belediye Başkan adaylığı açıklandıktan sonra her gittiği yerde Adıyamanlı hemşerilerin sevgi seliyle karşılaşan M. Teyfik Göksu 29 Mart yerel seçimi siyaseten İstanbul’daki bütün Adıyamanlılar için tarihi bir fırsat olduğunu ve bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğine inancının tam olduğunu söyledi.
   Yaklaşık 10 gündür adaylığı açıklandıktan sonra Esenler AK Parti İlçe Başkanı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri birlikte bir dakikasını bile boş geçirmeyerek Vakıf, Dernek ve özel toplantılara katılarak çalışmalarını sürdüren Esenler AK Parti Belediye Başkanı M. Teyfik Göksu, özelikle geçen hafta düzenlenen AK parti Esenler tanıtım toplantısında yaptığı etkili ve coşku dolu açıklamalarıyla herkesin büyük takdirini kazanmıştı.
    
Bu Seçimde Hemşerilerime Büyük Görev Düşüyor
Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyesi ve İşadamları Komisyonu Başkanı Ömer Özkartal ve Adıyamanlı İşadamlarından Sadık Polatdemir tarafından Adıyamanlılar Vakfında tertiplemiş olduğu toplantıda seçim bölgesi olan Esenlerdeki hemşerileriyle bir araya gelen M.Teyfik Göksu, 29 Mart’a iki ay gibi kısa bir zaman kaldığını bu kısa zaman dilimi içerisinde bütün Adıyamanlı hemşerilerimi her zaman yanında görmek istediğini kaydederek, hemşerisi olan Teyfik Göksu ya sahip çıkmak ve seçime çok daha güçlü çıkması için herkese büyük bir görev düştüğünü söyledi. Göksu, “Teyfik Göksu nun burada Belediye Başkanı olması demek bütün Adıyamanlıların Belediye Başkanı olması demektir. Bu nedenle hepimiz sandıklara sahip çıkacağız. Adıyamanlılar Vakfının ilk zihinsel çalışmalardanım. Allah nasip ederse Belediye Başkanlığını kazandıktan sonra bu güzel mekânı bütün Adıyamanlıların yüz akı haline getirerek, sizlerin destek ve çabalarıyla çok daha görkemli bir duruma getireceğiz”
 
İsrail’in Filistin’e Karşı Vahşi Katliamın Karşısında Dünyayı Ayağa Kaldıran Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Olmuştur.
 AK partinin nerden nereye geldiğine dair konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Göksu, “AK Partinin son yıllarda Türkiye’yi nerden alıp nereye götüreceğine dair konuya çok fazla siyasal bazında vaaz verecek değilim. Ancak unutulmamalıdır ki AK parti Türkiye’yi krizlerle boğuşmuş, memurların maaşlarını bile ödeyemez durumda olup, ekonomik seviye anlamında iyi bir prestij kazandırma noktasına getirdiği bir gerçektir. Daha doğrusu siyasi arenada artık yok denilen aktörleri çıkıp orta doğunun en merkezi aktörleri haline getirmiş siyasal hareketi özelikle son gönlerde İsrail’in Filistin’e karşı vahşi katliamın karşısında dünyayı ayağa kaldıran Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. Dünyada 6 Milyar insanda bir tek kişiden ses çıkmadı. Bu konuda Amerika İsrail savunma hakkını kullanıyor dedi. Avrupa Birliği Dönem Başkanı İsrail savunma hakkını kullanıyor dediler. Bu ülkenin Başbakanı ne dedi? Hayır! Katliam yapıyorsunuz? Sivilleri öldürüyorsunuz, kadınları öldürüyorsunuz ve Çocukları öldürüyorsunuz dedi. Atladı dünya turuna çıktı ve Allaha şükür burada bir ateşkes sağlandı. Ve inşallah burada barış sağlanmış olur. En önemlisi ise oradaki yaşanan acıyı yüreğinde his ederek bir siyasal iktidarı olmuştur. Bunu şunun için söylüyorum. 29 Mart yerel seçimde AK partinin çok daha güçlü çıkması Türkiye nin geleceği için çok önemlidir. Bu bağlamda düşen bir sorumluluk var. O da AK Partiyi 22 Temmuz seçiminde aldığı oy oranını bir üst’e taşımaktır. Bu konuda hepinizden gayret ve dua bekliyoruz”
 
Medeniyetler Gereği Bütün İnsanlara Eşit Bir Şekilde Hizmet Edeceğim
Esenlerde ne kadar Adıyamanlı varsa şayet oy vermezlerse İşte! Buna çok üzüleceğini söyleyen Göksu, “Bunun için Esenlerde Adıyamanlı kaç kişi varsa oyların % 100 almamız lazım. Geçen aksakallı yaşlı bir Amca ile karşılaştım. Bana dedi ki; senin adaylığın belli olduktan sonra senin fotoğrafını çekip ve astım dedi. Bakın insanlar hemen nasıl gönül köprüsü kuruyorlar. O kadar heyecanlanmış ki; bana senin buruya geleceğini duydum ve onun için geldim dedi. Bizler Anadolu dan İstanbul’a taşı toprağı altındır diye kalkıp geldik. Aş, iş ve ekmek uğruna gayret etmiş insanlarız. Elbette kimimiz zorluklarla karşılaşmışız, kimimiz kovulmuşuz, kimimiz belki de ezilmişizdir. Tabiî ki bir insanın kendi hemşerisini Belediye Başkanı olması onu mutlu edecektir, heyecanlandıracaktır. Bundan daha güzel duygu olamaz. Tabiî ki bu heyecanla birlikte bazı sorumluluklar istiyor. Gerekirse Adıyamanlı hemşerilerime karşı farklı bir sorumluluk içerisinde olmak zorundayım. Elbette inancım ve medeniyetler gereği bütün insanlara eşit bir şekilde hizmet etmek zorundayım. Hizmetlerimizi bu yönde sürdürerek, hiç kimseyi ayırt etmeyeceğiz. Ama Adıyamanlı kardeşlerime karşı farklı bir his içerisinde olacağım. Burada ki kardeşlerimiz gecesini gündüzüne katarak 29 Mart’a kadar çalışacak ve Allah nasip ederse Adıyamanlı hemşerilerini ve kardeşlerini İstanbul’un en zirve oyla seçtirecek. Bu ne demek biliyor musunuz? Bu Adıyaman’a yapacağınız en büyük hizmettir.
 
Türkiye de Hala Adıyaman’ı Tanımayanlar Var

Adıyaman ilimiz gerek Turizm potansiyeli olarak, gerek Tarım olarak ve gerekse Yer altı zenginlikleri olarak Türkiye nin çok önemli bir kentidir. Ancak maalesef bu ana kadar bütün güzelliklerini dışarıya duyuramamış bir kenttir. Bütün bu güzelliklere rağmen ne acı bir olay ki Türkiye de “Adıyaman” denildiğinde hala tanımayanlar bile var. Yaklaşık 2 yıl önce Adıyamanlılar Vakfı öncülüğünde İTO Heyeti olarak Adıyaman ilimize bir gezi düzenledik. Bu gezi esnasında her yönü ile Adıyaman’ın güzelliğine tanık olanlar hayretler içerisinde kaldılar. Ya Adıyaman bu kadar güzel miydi? Diye sorduklarında ise Adıyaman’ı köy mü zan ettiniz? Dedim. İşte! Bu nedenle sizler Adıyamanlı olan hemşerinizi zirve bir oyla seçilmesini sağlarsanız İnşallah Adıyaman’ın ismini duymayan kalmayacaktır. Sizden ricam doğduğunuz ve size hayat veren topraklara sahip çıkarsanız en önemli görevinizi yerine getirmiş olursunuz. Bu aşamadan sonra herkes üzerine düşen görevi yapacağına inancım tamdır. Hep birlikte çalışırsak bunun karşılığında en güzel neticeyi de inşallah alacağız. İnşallah. Bunu da bilesiniz ki ben sizler için her türlü hizmete varım. Her türlü katkı sağlamaya varım. Her türlü hizmete varım. Adıyamanlı olsun olmasın kapı kapı dolaşarak komşuluk hakkı niyetine ve arkadaşlık hukuku niyetine oy isteyebilirsiniz. 
 

Adıyamanlıları Her Zaman Yanımda Görmek İstiyorum

Türkiye de ilk kez İstanbul’daki Adıyamanlılar ile ilgili alan taramasını biz yaptık. Bütün Adıyamanlıların profilini çıkarttık. Adıyamanlılar bu kentte daha hala tutunmaya çalışan genç bir nüfusumuz var. Hala Adıyaman ile bağımız devam etmektedir. Gelin bu bağı çok daha güçlü bir hale getirmeye çalışalım. Yapacağınız en önemli iş bu kardeşinizi yüksek oyla seçilmesi için elinden gelen her türlü gayreti göstermenizi bekliyorum. Sizi her zaman yanımda görmek istiyorum. Desteğinizi almak istiyorum. Nerde bir program varsa katılmanızı bekliyorum. Her zaman gönül gönül’e olmak istiyorum. Bende her zaman yanınızda olacağım. Her zaman dostluk kapımı ve gönül kapımı asla kapatmayacağım. Kapım her zaman 24 saat açık olacak. Hangi konu isterseniz gücümün yettiği her konuda yardım etme sözünü veriyorum” diyerek hemşerilerin kendilerine destek çıkmalarını istedi.   
      
 

Son Eklenenler