CUMHUR BAŞKANI GÜL, BAYHAN'NIN ESERİNE HAYRAN KALDI

İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan tarafından gerçekleştiren Panorama 1453 Tarih Müzesini eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, müzeye hayran kaldı.  
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş, Zeytinburnu Belediye Başkanı Sayın Murat Aydın, milletvekili Sayın Ömer Dinçer ve Kültür A.Ş. Genel Müdürümüz Sayın Nevzat Bayhan ve yanı sıra Panorama 1453 Tarih Müzesi proje sorumlusu Haşim Vatandaş ile birlikte gezen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Eşi Hayrünnisa Gül, burada müze ili ilgili müzenin özel defterine duygularını yansıyarak şunları söyledi;

“Yüzyıllardır büyük medeniyetlere beşiklik eden, dünyanın en güzel şehirlerinden, ülkemizin incisi İstanbul’umuzun 1453 yılındaki çağ açıp çağ kapatan muhteşem fethini büyüklüğüne yakışır şekilde anlatan, modern müzecilik standartlarında vatandaşlarımızın hizmetine sunulan 1453 Panoramik Müzesi’ni ziyaret etmekten büyük bir onur ve mutluluk duydum. Büyük milletimizin tüm fertlerine şanlı tarihimizin övünç dolu günlerini hatırlatma ve tarih bilincini kazandırma adına müstesna bir rol oynayan bu tür sanat eserlerinin, özellikle belediyelerimiz tarafından insanımızın hizmetine sunulmasından da ayrıca çok büyük kıvanç duydum” ifadelerine yer vererek emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş ve İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan ile birlikte İstanbul’un Fethi’nin 555. Yılı adına bastırılan altın madalyonu, ziyaretin anısı olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e hediye etti.

Son Eklenenler