HUZURLU BİR AİLE CENNET BAHÇESİGİ GİBİDİR

HUZURLU BİR AİLE CENNET BAHÇESİGİ GİBİDİR

  Kutlu Doğum haftası nedeniyle Adıyamanlılar Vakfında hanımlara yönelik bir konferans veren İlahiyatçı-Yazar Abdullah Sevinç, Huzurlu bir alile cennet bahçesinden farksız olduğunu kaydederek, insanların aile içi huzursuzluğuna sebebiyet veren unsurlardan kaçınması gerektiğini söyledi.Adıyamanlılar Vakfının Hanımlar Komisyonunun “Kutlu Doğum Haftası” nedeniyle tertiplemiş olduğu konferansa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı-Yazar Abdullah Sevinç, konuşmanın büyük bir bölümünü aile içi sorunlarına değinerek başladı. Özelikle kutsal aile kurumunun teşekkülü için ayet ve hadislerle yapılan teşvik boşanmanın hoşa gitmeyen ilahi bir uygulama olduğunu söyledi.

 Yazar Sevinç, ayın zamanda Evlenecek çiftlerden aranacak özelikler, ailede karı kocaların birbirlerine karşı görevleri mutlu ve huzurlu bir ailenin oluşması için gençlere bazı tavsiyelerde bulundu. Sevinç, “Unutulmamalıdır ki, huzurlu bir ailenin cennet bahçesinden farkı yoktur. Karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün olmadığı yerde ise sıkıntılar asla bitmez. Bu nedenle toplum olarak aile içi huzurunun oluşmasında hepimize büyük bir görev düşüyor. Bu görevi de en iyi şekilde yerine getirmemiz gerektiğini” söyledi.

 
Adıyamanlılar Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen konferansa Adıyamanlılar vakfı hanımlar komisyonu başkanı Servet Gözgü, Komisyon üyeleri ve çok sayıda dinleyici katıldı. 

Son Eklenenler