EMITT Fuar’ındaki Adıyaman Standı Turizm Şirketlerin İlgi Odağı Oldu.

İBB Kültür A.Ş.’nin tanıtım sponsoru olduğu ve Adıyaman standının yer aldığı EMITT Fuarının açılışını Kültür ve Turizm Bakanımız Ertuğrul Günay tarafından açıldı. Kültür A.Ş. Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Başkanı Nevzat Bayhan, plaketini Bakan Günay’ın elinden alırken, Adıyaman standı ise yerli ve yabancı turizm sektörlerin ilgi odağı oldu.

10-13 Şubat tarihleri arası Turizm Dünyasının büyük ilgi gösterdiği EMITT Fuarı İstanbul Beylikdüzü’ndeki Tüyap Fuar merkezinde yapıldı. Burada sergilenen Adıyaman standı dünyanın ve Türkiye’deki birçok önemli turizm sektörlerin ilgi odağı oldu. Özelikle fuarı ziyaret eden çok sayıda yabancı turizm sektörleri Ressam Remzi Taşkıran tarafından yaparak standa standında sergilenen dev Nemrut heykelinin, Nemrut dağı maketinin, karakuş Tümülüsü ve cendere köprüsünün fotoğraflarını çekerek büyük ilgi gösterdiler.

Adıyaman standını seçkin insanlar ziyaret etti.

Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa ekinci ve Sorumlu Memur Gülten Dertli’nin görevli bulunduğu Adıyaman standını Adıyaman Valisi Ramazan Sodan, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Kutlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Baydemir, Müsteşar İsmet Yılmaz, İBB Kültür A.Ş Genel Müdürü Nevzat Bayhan, AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu, Gerger Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, Gerger Belediye Başkanı Arif Karatekin, İSKİ Daire Başkanı Yusuf Tosun, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Talha Gönüllü, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Abdullah Güven, Adıyaman İl Genel Meclis Üyesi Başkanı Necmi Baykan, Bahçelievler Öğretmenevi Müdürü Mekke Kocaman, Adıyamanlılar derneği Başkanı Mehmet Deniz, Görgenliler Dernek Başkanı İsmail Akkaya, GERSOY-DER Yönetim Kurulu Üyesi Saime Oğuzhan, İşadamlarından Sabri Yılmaz, Neşet Maçin, Mehmet Kavak, Ömer Baydur, Gökhan Bayram, Ressam Remzi Taşkıran ve çok sayıda vatandaşlar katıldı. 

Nevzat Bayhan: “EMITT Fuarının Turizm açısından Adıyaman’a büyük yayarı olacaktır”

EMITT Fuarına sponsor olduğu gerekçesiyle ödülünü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın elinden alan İBB Kültür A.Ş. Genel Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Başkanı Nevzat Bayhan, Emitt Fuarının turizm açısından Adıyaman’a büyük yayarı olacağını söyledi. “Adıyaman, ülkemizde var olan kültür turizminin ana temalarından biridir. Medeniyetler Kavşağı, medeniyetler beşiği gibi birçok rengi ve dili bir arada uyum içinde bünyesinde barındıran ve bunca renkliliğine rağmen suskun bir şekilde yaşayan halkı ile örneklilik teşkil eden Adıyaman’ımızın, yöremizin tanıtılması için büyük bir yayarı vardır. Ayrıca Adıyaman’ımızın bir marka şehir olarak daha fazla tanınmasına ve bilinmesine vesile olacaktır. Bu nedenle EMITT Fuarı’nın gerek katılımcı sayısı gerek zaman içerisinde yakaladığı başarı bakımından Dünya klasmanında önemli fuarlar arasına ismini yazdırdığını söyleyebiliriz.

Vali Ramazan Sodan: “Adıyaman’ın turizm potansiyelini yükseltmek hepimizin görevidir”

Tarihten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapan Adıyaman ilimizin turizm potansiyelini çok daha üst seviyeye çıkarmak için hepimize büyük bir görev düştüğünü söyledi.

Valisi Ramazan Sodan, “Adıyaman, Anadolu’muzun en eski yerleşim yerlerinden biridir, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle önemli turizm potansiyeline sahiptir. Sayın Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dünya lideri olarak ülkemize kattığı değer itibariyle son yıllarda, Adıyaman’ımızda turizmde, sanayide ve tarımda çok ciddi gelişmeler görülmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın gönderdiği alt ve üst yapı ödenekleriyle hızla yörenin çehresi değişmektedir. Adıyaman’ın tanıtımının iyi bir şekilde yapılması durumunda, bölgenin ekonomik olarak daha iyi bir geleceğe kavuşması kuvvetle muhtemeldir. EMITT fuarı bize bunu gerçekleştirmede önemli katkı sağlayacaktır.” dedi.

 

Son Eklenenler