MİLLET VEKİLİ ADAYLARI MEHMET METİNER VE MURTAZA YETİŞ VAKFIMIZI ZİYARET ETTİLER

Adıyaman Milletvekili adaylarından Gazeteci-Yazar Mehmet Metiner ve Dr. Murtaza Yetiş İstanbul’da Adıyamanlılar Vakfını ziyaret ederek Vakıf Başkanı ve yöneticileriyle bir araya geldiler.

Adıyaman’ın ikinci büyük ayağı olan İstanbul’daki Adıyamanlı Sivil Toplum kuruluşlarını tek tek ziyaret ederek büyük bir efor sarf ederek gittikleri her yerde hemşehrilerin büyük sevgisiyle karşılaşan Adıyaman AK Parti milletvekili adaylarından Gazeteci-Yazar Mehmet Metiner ve Dr. Murtaza Yetiş, burada Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Vakfın Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Komisyon başkanlarıyla bir araya geldiler.

Metiner; “Adıyaman’ın Değerlerini Anakara ya Taşımak Zorundayız”

İstanbul’un en büyük Sivil Toplum Kuruluşların başında yer alan Adıyamanlılar Vakfının yapmış olduğu hizmetleri takdirle yad ettiklerini belirten Adıyaman AK Parti Milletvekili adayı Gazeteci-Yazar Mehmet Metiner, 12 Eylül’de olduğu gibi 12 Haziran’da da statükoyu tarihi ebediyete uğurlamak için gönül birliği yaparak el ele vermek zorunda olduğunu söyledi.

Metiner, “Hepimizin temel hedefi 12 Haziran’daki genel seçimde Adıyaman’da 5-0 kazanarak böylece Adıyaman için yeni bir sayfa açıp, Adıyaman’ın var olan güzel değerlerini Ankara ya, Ankara’nın imkanlarını ise Adıyaman’a taşımak zorundayız. Büyük Türkiye de Büyük Adıyaman’ı inşa etmek hepimizin öncelikli görevidir. Ayırımcılık asla yapmayacağız. Adalet ise bizim için olmazsa olmazlardan olacaktır. Biz Ankara ya Milletimize Ağalık veya paşalık yapmak için değil, hizmetkârı olmaya gideceğiz.” diyerek, kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Adıyamanlılar Vakfı yöneticilerine teşekkür etti.

Yetiş; “Adıyaman’ı Marka Şehir Yapmak Boynumuzun Borcudur”

 Dünyanın ve Türkiye’nin değişim rüzgârına Adıyaman’ında dâhil olması için yapılması gereken çok önemli işler olduğunu kaydeden Adıyaman AK Parti Milletvekili adayı Dr. Murtaza Yetiş, değişim paraleline ayak uydurmak zorunda olduğunu kaydetti.

Yetiş, “Bu yola hep birlikte çıktık ve hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Ülkemiz giderek kabuğunu kırdı ve hızlı bir şekilde dünyaya açıldı. Özelikle birçok alanlarda önemli potansiyele rağmen hak ettiği konumda olmayan Adıyaman ilimizi marka şehir olma özelliğine taşımak için gece gündüz demeden büyük çaba sarf edeceğiz. Adıyamanlılar Vakfımızın ve diğer STK yaptığı çalışmalarını her zaman takdirle karşılıyoruz. Bundan böyle fırsat bulduğumuz her vakit İstanbul’daki STK temsilcilerimizi ziyaret ederek onların görüşlerine ve düşüncelerden faydalanmaya çalışacağız.” diyerek, misafirperverliğinden dolayı Vakıf yöneticilerine teşekkür etti. 

Bayhan; “Güçlü Bir Parlamento İle Dünyanın Lider Ülkesi Olacağız”

12 Haziran seçimi için Adıyaman’da AK Parti aday adaylarından olup da sürpriz bir şekilde listede yer almayan Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Gazeteci-Yazar Nevzat Bayhan ise, milletvekili sıralamasına girmediği gerekçesiyle davasından asla vazgeçmeyeceğini ve Milletvekili adayları olan bütün dava arkadaşlarıyla birlikte seçim süresince bıkmadan ve usanmadan çalışmalarına devam edeceğini söyledi.

Bayhan; “Adıyamanlılar Vakfı olarak İstanbul’da Adıyamanlılar Vakfı Üniversitesini kurma hayalimizin gerçekleşmesi için Parlamentoya gidecek olan dava arkadaşlarımızdan bu konunun takipçisi olmalarını bekliyoruz. Milletvekili arkadaşlarımızın yapacakları çalışmalarla Adıyaman ilimizi her yönü ile 1 numara yapacaklarına inanıyorum. Güçlü bir parlamento ile dünyanın lider ülkesi olmak hepimizin en büyük arzusudur” dedi.

Özkartal; “Dava Arkadaşlarımızı Yalnız Bırakmayacağız”

Ülkelerin ve illerin gelişimi noktasında Sivil Toplum Kuruluşların büyük bir rolü olduğunu kaydeden Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, büyük Türkiye ve büyük Adıyaman’ı inşa etmenin yolu birlik ve beraberlikten geçtiğini söyledi.

Özkartal; “Milletvekili aday arkadaşlarımızın seçim startına İstanbul’da Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret ederek başlamalarına büyük bir sevinç duyduk. Ne acı bir olay ki bugüne kadar Parlamentoda Adıyaman’ı temsil eden Milletvekili arkadaşlarımız, yeterli düzeyde halkın sorunlarıyla ve ilimizin kalkınmasına yönelik yeterli düzeyde adım atmadıklarını görüyor ve duyuyoruz. TBMM çatısı altında milletini temsil eden vekillerimiz halkın ihtiyaçlarına cevap vermek zorunda olduğumuzu bilmemiz lazım. Yeni dönemde aday olan arkadaşlarımızın Adıyaman halkı ile birlikte el ele ve gönül gönül’e vererek, hizmet bakımından Adıyaman ilimizi hak ettiği hizmetlere kavuşturacaklarına inanıyoruz” dedi.

 

Resim Galeri

Son Eklenenler