Vakfımızdan Üniversite Öğrencilerine Yemek Ziyafeti

 

Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Seyahat İsletmeciliği ve Turist Rehberliği Bölümü ile Yiyecek İçecek İşletmeciliği Bölümü öğrencilerinden oluşan 45 kişilik bir grup, İstanbul'a bir gezi düzenledi. Geziye katılan kafileye vakfımız onuruna bir yemek ziyafeti verildi.

Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Yardımcısı Doç. Dr. Kadir Çorbacı ve Araştırma Görevlisi Gökhan Yılmaz eşliğinde 10-12 Şubat tarihlerinde düzenlenen üç günlük İstanbul gezisi sırasında öğrenciler, önce Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nı ziyaret etti. Daha sonra hep birlikte Adıyamanlılar Vakfının düzenlenmiş olduğu yemeğe katıldılar.

Vakıf başkanı Ömer Özkartal bazı Yönetim Kurulu üyeleri ve Komisyon başkanların da katıldığı yemekte bir konuşma yapan Adıyamanlılar Vakfı başkanı Ömer Özkartal, Adıyaman da okuyan Üniversitesi öğrencilerimizi ağırlamaktan büyük onur duyduğunu belirterek, yemeğe katılan herkese teşekkür etti.

            Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Yardımcısı Doç. Dr. Kadir Çorbacı ise, Adıyamanlılar Vakfı başkanı Ömer Özkartal ve bütün vakıf yöneticilerine ilgi ve lakalarından dolayı şükran duygularını ifade ettikten sonra hep birlikte vakıf binasını gezdiler. Adıyamanlılar Vakfı Sanatçılar Komisyonu Başkanı ve Türk halk Müziğinin ünlü sanatçılarından Haydar Ulaş tarafından vakfın konferans salonunda öğrencilere yönelik türkü ziyafeti verdi. Öğrenciler, söylenen türkülere eşlik ederek moral açısından iyi bir motivasyon kazandılar.

            Ziyaret sırasında turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Çorbacı ile Cruise Holidays şirketinin sahibi Ali Rıza Buyan arasında öğrencilerin yaz dönemlerinde stajlarını kruvaziyer gemilerinde yapması için ön protokol imzalandı. Bundan böyle her yıl belirli sayıda öğrenci Adriyatik ve Yunan adalarına tur düzenleyen kruvaziyer gemilerde staj yapma imkânı bulacağı kaydedildi.

            Öğrenciler daha sonra Taksim İstiklal Caddesi, Eminönü'nü, İstanbul'un tarihi, kültürel ve turistik yerlerini ziyaretinin ardından Ayasofya Camii, Süleymaniye Camii, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı'nı gezerek Boğaz Gezisine katıldılar.

 

Resim Galeri

Son Eklenenler