Mirasımız Derneği, Vakfımızı Ziyaret Etti

 

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, Halkla İlişkiler Sorumlusu Ramazan Erbay ve Mali İşler Sorumlusu Orhan Buyruk, Adıyamanlılar Vakfını ziyaret etti. Heyet, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kabul edildi.

Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci, ziyarette derneğin kuruluş amacını ve Kudüs’te yapılan faaliyetlerden bahsetti. 2008 de kurulan bir dernek olmalarına rağmen dört sene gibi kısa bir zaman zarfında 10 cami ve 15 evin restorasyonunu tamamladıklarını, bunun yanında Mescid-i Aksada İlim Halkaları Projesi kapsamında 360 öğrenciyi okuttuklarını bu öğrencilerin sigortalarını, servis ve iaşe bedelini ödediklerini ve aynı zamanda hepsine burs verdiklerini ifade etti.

Kudüs’ü yalnız bırakmamak adına önemli projelerden birisi olan Kudüs Seferlerine de değinen Muhammed Demirci, şimdiye kadar 3500 den fazla sefer düzenlediklerini ve yine bu proje dâhilinde bir adet otobüs satın aldıklarını ve Türkiye’de Kudüs ve Mescid-i Aksa bilincinin çıtasını yükseltmek istediklerini bunu yaparken de bu konuda hassasiyet sahibi bütün STK’ larla birlikte yapmak istediklerini belirtti.

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise; heyetin kabulünde yaptığı konuşmada şunları kaydederek, Vakıflarının icracı bir vakıf olduğunu, 600 öğrenciye eğitim bursu verdiklerini ve çeşitli münasebetlerle birçok konferans ve seminerler düzenlediklerini, Mirasımız Derneği'ne ise her türlü destek vermeye hazır olduklarını belirterek, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Adıyamanlılar Vakfı kurucu sekreteri, Adıyaman eski Milletvekili ve AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu ise; Mirasımız Derneğine Kudüs ve Mescid-i Aksa için hayırlı çalışmalarda öncülük ettiklerinden dolayı teşekkür etti. Kurumsal tanışma Kudüs merkezli çalışmalarda netice getirmesi bakımından faydalı olacağını, imkanı olan herkesin Kudüs’ü ziyaret etmesini ve oradaki Müslümanların yalnız bırakmamasını istedi.

Ziyaret’te Mirasımız Derneği Başkanı Muhammed Demirci tarafından Vakıf Başkanı Ömer Özkartal’a Kudüs Mutasarrıflık Haritası hediye etti.

 

Resim Galeri

Son Eklenenler