Sahabe Kurulu İstişare Heyeti Adıyaman Üniversitesinde Toplandı

 

 

Sahabe kabri külliye projesi çalışmalarını yürüten Sahabe Kurulu İstişare Heyeti, Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü başkanlığında Adıyaman Üniversitesinde toplandı.

  Toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü Sahabe kabri projesinin ilk harcının İstanbul’da dökülmüş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öztürkçü, temelini büyük olasılıkla bu yıl Ekim ayına kadar atacaklarını ve en büyük eksikliğin ise sahabe kabrinin yeterince tanıtılmamamsından yakınarak, bu eksikliğin bir an önce giderilmesi için bütün Adıyamanlılara büyük bir görev düştüğünü belirtti.

AK Parti Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Göksu ise “Bu konuda iyi bir koordine sağlarsak, yönümüzü tespit edip nereye ve nasıl gideceğimizi bilirsek bu işin üstesinden çok daha erken gelebiliriz. Bu önemli projeyi hayata geçirmekle birlikte çocuklarımıza bırakacağımız en önemli miras olacaktır. Bölgemizin ve Adıyaman’ın geleceğini yeniden inşaat etmek istiyorsak hepimizin bu projeye sahip çıkmamız lazım” dedi. 

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, “Bu anlamlı hizmetin heyecanını hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Geminin yönünü belirleyecek insanlara ve kaptanlara ihtiyacımız var. Bu aşamadan sonra bütün Adıyamanlıların bu taşın altına elini koyması lazım. Adıyamanlılar vakfı olarak bu kutsi dava için değil elini taşın altına koymak bedenimizi bile koymaya hazırız” şeklinde konuştu.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu ise “Sahabe kabrinin çevresindeki araziyi şimdiden geniş tutmaktan yarar vardır. Gelecekte ihtiyaç hasıl olduğunda yeterince kullanılabilir arazimiz olsun istiyoruz. Bu konuda gereken ne ise şimdiden yapılması lazım. İstişare Kurulu heyetine bu konuda büyük bir görev düşmektedir. Projenin ilk ayağının İstanbul’da başlatılmasından büyük memnuniyet duyduk. Aynı düzeyde bir finansal toplantı bir an önce Adıyaman’da yapılmasından büyük yarar vardır.”  

Toplantıya Adıyaman İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, ATSO Başkanı Mustafa Uslu, İpekyolu kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bülent Özkan, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, Vakfın Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Vakfın Adıyaman Şube Başkanı Murat Demirkol, Kent Konseyi Başkanı Ali Şahin, Sahabe kurulu istişare heyeti, Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Üyeleri ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Haber: Abdulkerim SONKAYA-Zeynal BOZ

 

Resim Galeri

Son Eklenenler