İşadamı Taşar, Adıyaman ın Kalkınması İçin Nemrut a Teleferik Şarttır

 

           Adıyaman’ın sorunlarını yakinen takip etmekle bilinen ve bulunduğu her ortamda “Nemrut’a teleferik yapılması şarttır” diyerek konuya olan duyarlılığı ile tanınan Adıyamanlı işadamı Hasan Taşar, şehirlere canlılık katan en önemli unsur turizm olduğunu söyledi.

            Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal beraberinde Vakfın Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu ile birlikte ÇETAŞ Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Hasan Taşar’ı ziyaret ettiler. Adıyaman’a yapılan ve yapılması gereken hizmetlerin yanı sıra siyasetten iş hayatına kadar birçok önemli konuların konuşulduğu görüşmede ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren İşadamı Hasan Taşar, Adıyamanlılar Vakfı İstanbul’da kendi hemşerine karşı güzel çalışmalar sergilediğini ve bu çalışmaları her zaman ve her yerde takdirle karşıladıklarını söyledi.        

           Adıyaman’ın geleceği ile ilgili fikirlerini de paylaşmaktan geri kalmayan İşadamı Hasan Taşar, “Adıyaman’ın ekonomik yönden kalkınmasını istiyorsak ve işsizliği azami dereceye düşürmek istiyorsak her şeyden önce Nemrut tepesine teleferik kurulması şarttır. Bunu yapmadığımız sürece Adıyaman’ın kalkınmasını beklemek hayalden öte bir şey değildir. Nemrut tepesine teleferik yapılmasıyla kış mevsimde de kayak merkezi haline getirmek mümkün. Böylece Nemrut dağını yılın 12 ayını turizme kazandırılabiliriz” dedi.

            Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal ise, “Son derece önemli bir turizm potansiyele sahip olan Adıyaman ilimizi çok daha güzel yerlere taşımak için herkesin üzerine düşen görev yapması gerekir. Bunu yapmadığımız müddetçe başarılı olmamız imkânsızdır.” Şeklinde konuştu.

            AK Parti Merkez Teşkilat Başkan Vekili ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu ise, “Adıyaman’ın turizm alanında büyük bir potansiyele sahip olmasına rağmen maalesef bekleneni alamıyoruz. Sahabe kabri Safvan Bin Muattal (r.a) külliye projesinin ve Siverek-Kahta arası köprüsünün hizmete açılmasıyla Adıyaman’a önemli derecede büyük bir ivme kazandıracağına inanıyorum” dedi.

            Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler