Yalçın ın Sertifikasını Bakan Bağış Verdi

 

      Bağcılar Belediyesi tarafından uygulanan “Öğrenmek İçin Asla Geç Değil” projesinden dolayı Adıyamanlılar Vakfı adına Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Memet Yalçın’a Başarı Sertifikasını AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış tarafından verildi.

      Bağcılar Belediyesi Halk Sarayında düzenlenen programın finaline Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti  Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Adıyamanlılar Vakfı Başkan vekili Mustafa Karlı, Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Memet Yalçın, STK Komisyon Başkanı Ahmet Demir, Medya İletişim Komisyonu Başkanı Abdulkerim Sonkaya, Basım Yayın Komisyon Başkanı Süleyman Alpaydın, Koordinatör Osman Kılıç, proje paydaşı STK temsilcileri ile proje kapsamında seminerlere katılan vatandaşlar katıldı.

     Programın açılış konuşmasında Bağcılar’ın Avrupa Birliği projelerinde öncü olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Öğrenmek İçin Asla Geç Değil”, projesinin 159 bin avroluk bir bütçeye sahip olduğunu ve bunun 119 bin avrosunun AB tarafından, geri kalan kısmının ise Belediye olarak kendilerince karşılandığını belirtti. Çağırıcı, proje kapsamında ilçedeki sivil toplum kuruluşlarında 200 seminer düzenlendiğini ve bu seminerlere 2 bin 200 kişinin katıldığını, projenin diğer önemli ayağı ise öğrencilere yönelik düzenlenen programlar olduğunu ifade etti.

     Nasrettin Hoca fıkralarının ilk defa bu proje ile AB projelerine konu olduğunu anlatan Çağırıcı, “Nasrettin Hoca fıkralarından oluşan kitabı 25 bin öğrencimize dağıttık” şeklinde konuştu.

     Konuşmaların ardından, Hüseyin Goncagül Tiyatrosu tarafından Nasrettin Hoca Tiyatrosu sahnelendi ve seminerlere katılan katılımcılara sertifikaları verildi. 

 

Resim Galeri

Son Eklenenler