Mıçı, Vakfımızın Onur Konuğuydu

 

Adıyamanlılar Vakfı’nın Mayıs ayı Yönetim Kurulu toplantısının onur konuğu Adıyamanlıların sevilen yüzü ve medar-ı iftiharı Kâhtalı Mıçı oldu.

Yaklaşık 1,5 yıldır rahatsızlığı dolaysıyla evinde dinlenerek zamanını geçiren ve uzun zamandır konser, albüm ve özel programlarına ara veren Kâhtalı Mıçı, eşiyle birlikte katıldığı Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu kahvaltılı toplantısında hem vakıf yöneticileriyle tanışma olanağı buldu hem bugüne kadar verdiği desteklerinden dolayı Vakıf Başkanı Ömer Özkartal ve vakfın bütün yöneticilere teşekkür etti. Mıçı, yöneticilerin isteklerine karşılık birer türkü ve şiir okuyarak şunları söyledi: “Ben, 40 yıllık sanat hayatımda hiç yorulmak ve usanmak bilmeden Adıyamanlı hemşerilerimi sırtımda taşıdım. Adıyaman’ın tanıtılması için de elimden gelen her türlü gayreti sarf etmeye büyük özen gösterdim” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise, “Kâhtalı Mıçı, gerek sanatsal hayatıyla ve gerekse insanlığı ile bütün Adıyamanlıların sevgisini kazanmış büyük bir değerdir. Toplumun saygınlığını kazanan böylesi değerli hemşerilerimize sahip çıkmak asli görevimiz olmalı. Özellikle sanatçılık hayatında Adıyaman için bestelediği türkü ve şiirler ise kulaklarımızın pasını silebilecek niteliktedir. Şu anki nesilde olduğu gibi gelecek nesil için de örnek teşkil edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Abdulkerim SONKAYA / İSTANBUL

 

Resim Galeri

Son Eklenenler