Adıyamanlı Öğrenciler Çanakkale deki Ecdatlarına Dua Ettiler

 

İstanbul’da okuyan Adıyamanlı üniversite öğrencileri, tarihin en büyük kanlı savaşlardan biri olan ve binlerce insanın şehit düştüğü Çanakkale’yi ziyaret ederek, kendilerine büyük bir destan miras bırakan ecdatlarına dua ettiler.

Adıyamanlılar Vakfı bursiyer öğrencilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubu Adıyamanlılar Vakfı Üniversite Komisyonu Başkanı Metin Fendoğlu eşliğinde Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etti. Gençler, Çanakkale destanını Türk halkına armağan eden ecdatlarına hem bol bol dua ettiler hem savaşta düşmanlara karşı savaşan 250 bin şehidin nasıl ve ne şartlarda savaştıklarına dair bilgileri beraberlerindeki rehberden ayrıntılı öğrendiler.

Adıyamanlılar Vakfı ve Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun katkılarıyla Çanakkale’ye giden gençler, Çanakkale girişinde Esenler Belediyesi’nin kurmuş olduğu çadırlarda ağırlandı.

Gezi sorumlusu Metin Fendoğlu kafile adına bir açıklamada bulunarak, Çanakkale gezisiyle ilgili maddi ve manevi yönden her türlü imkânlarını esirgemeyen Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve Adıyamanlılar Vakfı’na teşekkür etti.

Haber: Metin FENDOĞLU

 

Resim Galeri

Son Eklenenler