Adıyamanlılar Vakfı ve ADIFED, Adıyaman Tanıtım Günlerini Değerlendirdi

Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyaman Dernekler Federasyonu (ADIFED) Yönetim Kurulu üyeleri, tarihte ilk kez bir dünya kültür başkenti olan İstanbul Feshane’de gerçekleştirilen “Adıyaman Tanıtım Günleri” sonrasında olumlu ve olumsuz yönleri masaya yatırmak amacıyla bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ADIFED Başkanı Nevzat Bayhan, ilk kez bu denli geniş kapsamlı bir organizasyon düzenlenmelerine rağmen -ufak tefek bazı sıkıntıların dışında- tanıtım günlerinin çok güzel geçtiğini belirtti. Bayhan, özellikle yöresel ürünlerin bulunduğu stantlarda ürünlerin fiyatının yüksek olduğu gibi, lokantaların yemek fiyatlarının da son derece abartılı olduğu için Adıyaman dışından gelen insanları ürküttüğüne dikkat çeken Bayhan, bunun dışında kayda değer olumsuz bir durumun gözükmediğini dile getirdi. Bayhan, “Bu önemli organizatörün mimarı olan Sayın Valimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Aynı zamanda bu organizasyona her anlamda destek çıkan milletvekillerimize, ilçe kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, kurum amirlerimize, iş adamlarımıza, esnaflarımıza teşekkür ediyoruz. Özellikle İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarımızın gayretli çalışmalarını takdirle karşıladık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ömer Özkartal ise ‘Adıyamanlıyım’ diyen herkesin düzenlenen organizasyonda sınavı başarı ile verdiğini belirterek, “Hiç kuşkusuz Adıyamanlı hemşehrilerimiz bu konuda üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmiştir. İlk kez yapılmasına rağmen eksikliklerimiz yok denecek kadar azdı. Bu da bu işe nasıl canı gönülden sarıldığımızı göstermiştir. Tanıtım günlerine özellikle dört Bakanın katılmış olması ve katılımın yüksek olması bizleri daha da mutlu etmiştir. Ve bu Bakanların katılmasında büyük gayret sarf eden Başta Sayın Valimiz olmak üzere bütün milletvekillerimize gayretlerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca organizasyonda üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiren Esenler Belediye Başkanımızın gayretli çalışmalarını da takdire şayan olarak karşıladım. Umarım gelecekte düzenlenecek olan etkinlik çok daha farklı olacaktır” şeklinde konuştu.

Toplantıya konuk misafir olarak katılan Adıyaman Üniversitesi Rektörü M. Talha Gönüllü de, Adıyaman Üniversitesi olarak “Adıyaman Tanıtım Günleri”nde üniversitenin tanıtımı için elinden gelen gayreti gösterdiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler