Vakfımızın Görev Teslim Törenine Yüzlerce Vatandaş Katıldı

 Vakfı’ndaki başkanlık görev teslim töreni büyük bir kalabalık eşliğinde gerçekleşti. Vakfın çok amaçlı salonundaki 2015 yılının ilk genişletilmiş Vakıf Meclis Toplantısı törenine; Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, çok sayıda STK başkanları, bürokratlar, belediye meclis üyeleri, iş adamları, sanatçılar, basın mensupları ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Ahmet Hakan Karagül’ün sunuculuğunda ve Adıyamanlı meşhur çiğ köfteci Ömer Aybak’ın çiğ köfte ikramı ile gerçekleşen görev teslim töreninde açılış konuşmasını son kez Vakfın Genel Başkanı sıfatıyla Ömer Özkartal yaptı.

2010-2014 yılları arasında kurucu üyesi olduğu Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanlık görevini vakfın kurucu üyesi ve gönüldaşı olan Ramazan Aksoy’a devretmenin büyük mutluluğunu yaşadığını söyleyen Özkartal, “Mutluyum. Çünkü Ramazan Aksoy ağabeyimizin bu görevi layıkı ile yerine getireceğine inanıyorum” dedi.

Özkartal, “Vakfımız, Türkiye’nin saygın STK’larından bir tanesidir”

Törenin açılış konuşmasını yapan Özkartal, “18 yıl önce 12 gönül insanı ile başladığımız bu yolculukta, Adıyamanlı hemşehrilerimizin desteği ile İstanbul’un ve Türkiye’nin saygın bir sivil toplum kuruluşu hâline gelmişsek ve bugün İstanbul ve Adıyaman’da 650 üniversite öğrencisine burs hizmetinde bulunuyorsak bütün bunları hayırsever Adıyamanlı hemşehrilerimizin sayesinde yapıyoruz. Allah bütün hemşehrilerimizden razı olsun. Benden sonra bu görevi devralacak olan Ramazan Aksoy ağabeyimizin bu bayrağı çok daha iyi yerlere taşıyacağına inancımız tamdır. Dört yıllık görevim süresince gece gündüz demeden vakıf hizmetinde koşuşturmayı kendine şiar edinen vakfımızın Mütevelli Heyetine, Yönetim Kuruluna, Denetim Kuruluna, Komisyon Başkanlarına ve üyelerine gayretlerinden ötürü şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca yine görevim süresince vakfımıza önemli konularda desteklerini esirgemeyen gerek Esenler Belediye Başkanımız Mehmet Tevfik Göksu’ya gerekse Bağcılar Belediye Başkanımız Lokman Çağırıcı’ya şükranlarımı sunuyorum. Ramazan Ağabeyime ve ekibine de başarılar diliyorum” diyerek herkesten helallik istedi.

Aksoy, “Adıyamanlı hemşehrilerimizle ne kadar övünsek azdır”

Adıyamanlılar Vakfı’nın yeni Genel Başkanı Ramazan Aksoy ise çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı Ömer Özkartal ve ekibine teşekkür ederek, böylesi kutsal bir görevi devralmanın kıvancını yaşadığını söyledi. Aksoy, “Nerede yaşarsak yaşayalım, doğduğumuz ve doyduğumuz yeri unutmamamız lazım. Bir zamanlar hepimiz İstanbul’a gelirken büyük bir iş adamı olarak gelmedik. Hepimiz bir bavulumuzla geldik ve şu an -Allah’a çok şükür- bir Adıyaman nüfusu kadar İstanbul’da Adıyamanlı hemşehrilerimiz var. Ve her şeyden önce acı ve mutlu günlerimizde bir araya geldiğimiz vakıf gibi bir eviniz var. Çalışkanlığı ile, dürüstlüğü ile, misafirperverliliği ile ve en önemlisi ise devletine, milletine ve bayrağına karşı olan sadakatiyle bütün Türkiye’nin gururu Adıyamanlı hemşehrilerimizle ne kadar övünsek azdır. Geçmişte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de yine Adıyamanlı hayırsever insanlarımızın desteği ile çok daha önemli hizmetlere imza atacağımıza inanıyorum. Bu anlamlı günde bizi yalnız bırakmadığınız için Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Bayhan, “Vakfı bu aşamaya getiren kardeşlik duygularıdır”

Vakfın Onursal Başkanı Nevzat Bayhan da yürekleriyle, dualarıyla ve emekleriyle vakfa gönül verip sahip çıkan herkese teşekkür ederek şunları kaydetti: “Hiç kuşkusuz vakfımızın bu aşamaya gelmesinin en önemli nedenlerinden biri Vakıf Mütevelli Heyet üyeleri arasında var olan kardeşlik duygularının güçlü kılınmasıdır. Bir diğer ikinci husus ise, büyük küçük demeden bu vakfa gönül vererek destek çıkanlardır. Allah herkesten razı olsun. Ömer Başkan’ımıza dört yılda yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Ramazan Aksoy ağabeyimizi de bundan sonraki süreçte başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” diyerek konuya ilişkin duygularını dile getirdi.

Çağırıcı, “Bu vakıf hepimizin vakfıdır”

Her iki başkanı da hizmetlerinden ve katkılarından dolayı tebrik eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu vakıf sadece Adıyamanlıların değil, hepimizin vakfıdır. Sizin gibi değerli insanlar var olduğu müddetçe bu vakıflar ayakta kalmaya muktedirdir. Söz konusu vakıf olunca gerisi teferruattır. Geçmişte Ömer Başkan’ımızın yanında olduğumuz gibi elbette gelecekte de Ramazan Ağabeyin yanında olacağız. Fikirlerinizle ve vizyonunuzla vakfı çok daha iyi noktalara taşıyacaklarına inancım tamdır. Yeni Başkan’ımıza ve Yönetim Kurulu’na başarılar diliyorum” dedi.

Göksu, “Vakıflar, Cenâb-ı Hakk’ın bir insana verebileceği en güzel lütuftur”

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, vakıflarda ve sivil toplum kuruluşlarındaki bu tür görev değişiklerini her zaman bir bayrak yarışı çerçevesinde değerlendirdiğini söyledi. Göksu, “Bugüne kadar dört yıllık görevi süresince emek ve gayretlerinden dolayı Ömer Özkartal başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonra bu görevi sürdürecek olan Ramazan Aksoy ağabeyimize de muvaffakiyetler diliyorum. Bir vakıf insanı olmak ve vakıf hizmetlerinde hizmet etmek, Cenâb-ı Hakk’ın bir insana verebileceği en güzel lütuflardan bir tanesidir. İnancım o ki, Nevzat Ağabey ve Ömer Ağabey ile başlayan hizmet çalışmaları, bundan sonra da kuruluş ruhuna uygun bir şekilde hizmetlerine devam eder. Adıyamanlılar Vakfı, vakıf olma gereğini bugüne kadar çok güzel bir şekilde sürdürdü. Her yıl yüzlerce gencimize burs hizmetinde bulunmak veya yüzlerce insanımızı misafir etmek kolay değildir. Bu hizmetlerinde vaktini ve nakdini vererek emeği geçen herkesten Allah razı olsun” diyerek Adıyamanlılar Vakfı çalışmalarıyla her zaman gurur duyduğunu söyledi.

Protokol konuşmalarının ardından Gerger Federasyonu Başkanı Ali Acar, Adıyaman Dernek Başkanı Mehmet Deniz, Adıyaman Belediye Meclis Üyesi Salih Kaya, Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Melik, Başakşehir ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Zeynel Yılmaz, Çiğ Köfteciler Dernek Başkanı Ömer Turan, Taşkale Dernek Başkanı Süleyman Alpaydın, Sanatçılar ve Medya Derneği Başkanı İbrahim Harikases birer selamlama konuşması yaparak, Adıyamanlılar Vakfı çalışmalarıyla her zaman gurur duyduklarını belirtip yeni Başkan ve Yönetim Kurulu üyelerine başarı dileklerini ilettiler.

Programın sonunda ise vakfın yeni Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Ömer Özkartal’a bugüne kadar göstermiş olduğu çalışmalarından dolayı kendilerine plaket takdim edip hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ardından vakfın yeni ve eski başkanları, tebrikleri kabul ederek herkese katkılarından ve katılımlarından dolayı teşekkür ettiler.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler