Adıyamanlılar Bayramı Bayram Tadında Kutladı

Adıyamanlılar Vakfının düzenlediği bayramlaşma törenine Adıyamanlı sanatçılar damgasını vurdu. Bayramlaşmanın ardından sanatçılar söylediği şiirlerle ve türkülerle anlamlı güne damga vuran isim oldular.

Vakfın Kültür Merkezinde düzenlenen geleneksel bayramlaşma törenine Adıyamanlılar Vakfı Genel başkanı Ramazan Aksoy, Vakfın bir önceki başkanı Ömer Özkartal, İGTOD Başkanı Mustafa Karlı, Bağcılar Belediye Meclis Üyesi Cuma Durak, ÇİĞ-DER Başkanı Ömer Turan, Vakfın Mütevelli heyet üyeleri, Yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, çok sayıda STK başkanı, İşadamı, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma törenine katılan bütün hemşehrileriyle yakından ilgilenen Vakıf Başkanı Ramazan Aksoy yaptığı açılış konuşmasında bayramlaşmanın önemine vurgu yaparak şunları kaydetti: “Dini bayramlar kardeşliğin, dostluğun ve barışın ana teması olarak algılamak lazım. Her geçen yıl bayramlaşma özelliğin kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bir zamanda Adıyamanlı hemşehrilerimizle varsa dargınlıklarımızı ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak birlikteliğimizi perçinleştirmek hepimiz için önemli bir gelişmedir. Bayramlaşmaya katılarak bizleri şereflendiren bütün hemşehrilerimiz başta olmak üzere Türküleriyle ve şiirleriyle programa renk katan bütün sanatçı dostlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vakfın bir önceki başkanı Ömer Özkartal, İGTOD Başkanı Mustafa Karlı, Vakfın Mütevelli heyet üyesi Mehmet Kocakaya, Vakıf Başkan Yardımcılarından Hasan Demir ve Hamza Taşan, Yönetim Kurulu Üyesi Üzeyir Ceylan, Hukuk Komisyonu Başkanı Av. Mehmet Baykurt, Ağaçlı Dernek Başkanı Yusuf Uğurlu, Söğütlübahçe Dernek Başkanı Ekrem Akarslan birer selamlama konuşması yaparak, bayramlaşma törenine katılan herkese teşekkür ettiler.

ÇİĞ-DER Başkanı Ömer Turan ise yaptığı konuşmada 26 Temmuz Pazar günü Nemrut dağında düzenlenecek olan birinci Geleneksel çiğköfte festivaline bütün hemşehrilerini davet ederek, en büyük amacının festival dolaysıyla Adıyaman ile markalaşan Çiğköfteyi bütün dünya ya duyurmak olduğunu söyledi.

Bayramlaşma faslının ardından Adıyaman’ın önemli şairlerinden Şair Cumali Balıkçıoğlu ile birlikte THM sanatçılarından Ramazan Garipses, İbrahim Harikases, Ramazan Koç türküleriyle bayramlaşmaya damga vuran isim oldular.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler