Vakfımız, Adıyaman daki Sivil Toplum Kuruluşu Platformunu Ağırladı

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi, Adıyaman’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının oluşturduğu “Sivil Toplum Kuruluşları Platformu”nun Nisan ayı toplantısına ev sahipliği yaptı. 

Her ay bir STK’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıların bu ayki ev sahibi ise Adıyamanlılar Vakfı oldu. Gençlik merkezinde yapılan toplantıya Adıyamanlılar Vakfı Genel Merkez yöneticileri de katıldı.

Vakfın faaliyetlerini anlatan kısa tanıtım videosunun ardından ev sahibi olması hasebiyle selamlama konuşması yapan Adıyaman Şubesi Başkanı Yakup Akıncıoğlu, katılımcılara platforma iştiraklerinden dolayı teşekkür ederek bu önemli toplantıya ev sahipliği yapmanın kıvancını yaşadığını söyledi.

Vakfımız, Model Olmaya Devam Edecektir

Vakfın çalışmaları hakkında bilgi veren Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, “Adıyamanlılar Vakfı, tam 20 yıldır doğru bildiği istikametten şaşmadan yoluna devam etmektedir. Kuruluşumuzdan bu yana İstanbul’da Adıyaman’ı her alanda en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olduk. Vakıf olarak bu zamana kadar hedefimizin ancak %50’sini gerçekleştirdik. Geri kalan %50’lik kısmını ise hayırsever iş adamı hemşerilerimizle birlikte gerçekleştireceiz. Bunun için ilk etapta vakıf binamızın hemen yanında satın aldığımız 1.560 metrekare arsa üzerinde en kısa zamanda kız ve erkek öğrenci yurdu inşa edip model olma özelliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Sempozyumun Konusu “Vakıf Medeniyeti” Anlatıldı

Vakfın Kurucu üyelerinden Ömer Özkartal ise Sivil Toplum Kuruluşu Platformu’nda, Adıyamanlılar Vakfı’nın kuruluşunun 20. yılında 21 Mayıs Cumartesi günü Adıyaman Üniversitesi’nde düzenlenecek olan “Vakıf Medeniyeti” konulu sempozyum hakkında bilgiler verdi. Özkartal, “Bu önemli konu üzerinde Türkiye’nin birçok önemli üniversitelerinde görev yapan bilim adamı, ilim adamı, siyasetçi ve bürokratların katılımıyla geniş katılımlı ve sivil toplum kuruluşlarının desteklediği bir sempozyum düzenleyeceğiz. Yapmış olduğumuz çalışmalarla sempozyuma verim katmak istiyoruz. Bu yıl kültürel manada bir vizyon sahiplensin diye bu konuyu seçtik. Hem İstanbul’da hem Adıyaman’da güzel hizmetlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

İşbirliği ve Güç Birliği Şarttır

Platform sözcüsü ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, Adıyamanlılar Vakfı yöneticilerine ev sahipliklerinden ve yaptıkları sunumdan dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Vakfın düzenleyeceği ‘Vakıf Medeniyeti’ isimli sempozyumun yararlı olacağına inanıyorum. Adıyaman Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak bu sempozyuma üst seviyede katılım sağlamaya çalışacağız. Adıyamanlı STK’lar olarak çok ciddi işbirliği ve güç birliği yapılması gerektiğine inanıyorum. Toplantımıza katılan ve platformumuzda bulunan bütün STK’larımıza teşekkür ediyor; tüm çalışmalarında başarılar diliyorum.”

HABER- FOTOĞRAF: YILMAZ ÇOBAN/ADIYAMAN

 

Resim Galeri

Son Eklenenler