Vakfımızın Bursiyer Öğrencilere Seslenen Göksu; Nimete Nimet Katmak İçin Çalışın

Adıyamanlılar Vakfı sezonun son burs törenine katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, bu yıl mezun olan bursiyer öğrencilere nimete nimet katmak için gece gündüz demeden büyük gayret göstermelerini istedi.

Dünyada insanlığın öldüğü, çocukların öksüz ve yetim kaldığı bir çağın içerisinde yaşarken, her geçen gün dünyada büyük bir itibar gören ve her anlamda büyük bir saygınlık kazanan cennet gibi ülkemizin değerinin iyi bilinmeleri gerektiğini söyleyen Başkan Göksu, “Bastığınız bu toprak o kadar kıymetli ki, bu kıymetini bilmeyen veya anlamayanlar yurt dışına çıktığı zaman ancak anlayabiliyor.  Genç kardeşlerimden tavsiyem şimdiden sorumluluklarının farkında olmalarıdır.  İstikbali parlak olan her genç kardeşimizin mutlaka şimdiden ideali, iddiası, sevdası ve başkaların dertleriyle dertlenme duygusu olsun istiyorum. Hayatta size kalabilecek en önemli kazanç dişlerinizin arasında bırakacağınız izdir. Allah yolunda çok çalışmanız lazım. Nimete nimet katmak için gece gündüz demeden gayret göstermenizi bekliyoruz.Her şeyden önce İstanbul gibi bir yerde size sahip çıkabilen bir vakfınız var. Bu tür vakıf ve derneklerin değerini iyi bilmelerini ve sahip çıkmalarını gönülden temenni ediyorum.” diyerek, bu yıl mezun olan 80 öğrenciye birer kol saati hediye etti.

Programda Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Kurucu Üyelerden Ömer Özkartal ve Mahmut Göksu birer selamlama konuşması yaparak, bu yıl mezun olan bursiyer öğrencilere başarılar dilediler.

Mezun olan öğrencilerden Muhammed Poyraz ve Betül Aslan adlı öğrenciler ise birer selamlama konuşması yaparak, Adıyamanlılar Vakfı’nın İstanbul’da kendilerine karşı gösterdikleri fedakârlığı unutmayacağını ve gelecekte bu vakfın vazgeçilmez birer neferi olmak için gayret göstereceğini belirterek, bütün vakıf yöneticilerine teşekkür ettiler.

Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt ise Adıyamanlılar Vakfının burs töreninde dernekle ilgili yapılan çalışmalardan bahsederek, Özel de Adıyaman için genel de ise Dünya da yeryüzünde mazlum insanların sesi olmak ve açlıkla karşı karşıya kalan Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatarak adına su kuyuları, medreseler ve yetimhaneler açmak için birlikte projeler yapmayı amaçladığını söyledi.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler