ADIYAMANLILAR VAKFI, SEZONUN SON ÖĞRENCİ BULUŞMALARINI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİ

ADIYAMANLILAR VAKFI, SEZONUN SON ÖĞRENCİ BULUŞMALARINI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRDİ
Adıyamanlılar Vakfı, 2018-2019 sezonunun son “öğrenci buluşmaları”nı gerçekleştirdi. Mezun olan 110 bursiyere hediye takdim edildi.
Adıyamanlılar Vakfı’nda mezuniyet heyecanı yaşandı. Kurulduğu günden bu yana binlerce mezun veren vakıf, 110 öğrenciyi daha mezun etti. 
 Adıyamanlılar Vakfı’nın Bağcılar’daki genel merkezinde düzenlenen sezonun son öğrenci buluşmalarına, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, vakfın mütevelli heyeti üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları ve bursiyerler katıldı. 
Toplantıda konuşan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, mezun olan bursiyerlere başarılar diledi. 
Aybak,” Bizler sizin için çaba sarf ediyoruz, sizler için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Belki verdiğimiz burs miktarı ile sizleri tamamen memnun edemiyoruz ama gerçekten burada kendi alanında kendini ispatlamış arkadaşlar size faydalı olabilmek için çaba sarf ediyorlar. Aylık olarak burada toplanıyoruz. İş adamlarımıza gidiyoruz. Onların hayırlarını, zekatlarını alıyoruz ve size maddi olarak yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunun yanında manevi olarak örf ve adetlerimizi, gelenek ve göreneklerimizi yaşatmak için burada farklı programlar yapılıyor. Bizim sizlerden istirhamımız, mezun olduktan sonra sizler de kariyerinizi yakaladıktan sonra, bugünlerinizi unutmamanız. İleride sizin de yeni nesle faydalı olmanızı istiyoruz.” diye konuştu. 
AKSOY: NEREYE GİDERSENİZ GİDİN AMA ADIYAMAN’I UNUTMAYIN
Adıyamanlılar Vakfı önceki dönem başkanı ve Mütevelli Heyeti Üyesi Ramazan Aksoy ise,” Mezun olanları özleyeceğiz, ama yeni gelenlere de sevineceğiz. Mezun olan bursiyerlerimize sivil hayatlarında başarılar diliyoruz. Öğrenciliği arayacaksınız ama bulamayacaksınız. Sivil hayat daha da zor oluyor. Nereye giderseniz gidin ama Adıyaman’ı unutmayın. Adıyaman insanı ile gurur duyabilirsiniz.” ifadelerini kullandı. 
ÖZKARTAL: ADIYAMAN’IN İSTİKBALİ OLAN SİZLERSİNİZ
Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Özkartal ise, mezun olan öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi. Özkartal, şunları dile getirdi:
“Bu mübarek ayının sonlarına geldik. Ne kadar şükretsek azdır. Duygularımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor. Çok şükür ki hepimiz inançlıyız. Cenabı Hakk’ın bize yüklediği bu görevleri yapıyoruz. Vakfı dediğimiz şey aslında hepimizin evi. Bizim bir istirhamımız var. Ankara’da, Adıyaman’da vakfımız var. Sizler varsınız. Yani Adıyaman’ın istikbali olan sizlersiniz. Sizler, bu duygu ve düşüncelere sahip olan insanları eğer daha ikame ederseniz, yarınlarda biz daha çok iftihar edeceğiz. Nerde olursanız olun, inşallah Adıyaman’ımız hak ettiği yere gelecek. Bu da sizin elinizle olacak. Allah hepinizin istikbalini güzel yapsın. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’. Bu vakıf olmasaydı biz şimdi burada olur muyduk? Bu vakıf iyiki var.”
Duygu ve düşüncelerini dile getiren mezun öğrenciler, Adıyamanlılar Vakfı’na, eğitim hayatları boyunca verdiği destekten dolayı teşekkür etti. 
Konuşmaların ardından mezun olan bursiyer öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
Program, toplu iftar yemeğiyle sona erdi....

Son Eklenenler