İstanbuldaki Adıyamanlıların Bayram Coşkusu

 

Her yıl dini bayramlarda bayramın ikinci günü saat 14.00 de Adıyamanlılar Vakfı’nın çok amaçlı salonunda bir araya gelen İstanbul’daki Adıyamanlılar geçen kurban bayramında da yine her zamanki gibi bir araya gelerek bayramın coşkusunu ve sevincini yaşadılar.  

Adıyamanlıların bayramlaşmasına Adıyamanlılar Vakfı başkanı Ömer Özkartal’ın hacda olduğu için katılamazken, bu anlamlı günde toplantıya başkanlık eden Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan ise bayram ile ilgili çok önemli mesajlar vererek, “İnsanlar için en önemli bayram Anne ve Babasının duasını kazanan kimsedir. ” şeklinde konuştu.  

Hiçbir şey Anne ve babanın duasını kazanacak kadar önemli olmadığını kaydeden Bayhan, “Her kim Anne ve babasının duasını kazanıyorsa asil bayram odur. Unutmayınız ki böylesi anlamlı bir günde ziyaret etmediğiniz akraba akrabanız olamaz. Ziyaret etmediğiniz dost dostunuz olamaz. Ne zamanki cenabı hakkın rızasını kazanırsak o zaman bilin ki bayramı bayram gibi kutluyoruz demektir. Hele hele dini bayramlar, özelikle yeryüzündeki müslümanlar için hoşgörü, kardeşlik ve dostluk kavramın pekiştiği ve herkesin kardeşçe yaşayabileceği dünyaya verilen en önemli mesajdır” diyerek bayramlaşmaya katılan herkese teşekkürlerini sundu.

Adıyamanlılar Vakfı Başkan vekili Mustafa Karlı ise vakfın kuruluşundan bu yana bütün dini bayramlarda bayramlaşma geleneğini sürdürdüğünü ve diğer illerin sivil toplum kuruluşlarına karşı örnek bir davranış sergilediğini söyleyerek, bayramlaşmaya katılan herkese teşekkür etti.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü ise Adıyaman üniversitesinin yakın bir gelecekte bütün Adıyamanlıların gurur duyabileceği bir üniversite olacağını ve bunu başarabileceği ekibin ise hazır olup, iş başında olduğunu kaydederek, gurbetteki bütün hemşerilerin bayramını kutladı. 

Adıyamanlıların yoğun ilgi gösterdiği Adıyamanlıların bayramlaşma törenine Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, Darülaceze Müessese Müdürü ve Adıyamanlılar Vakfı Onursal Başkanı Nevzat Bayhan, Vakfın Başkan Vekili Mustafa Karlı, Van Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Namık Tan, çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşların temsilcileri, Adıyamanlılar Vakfı Kuru ve yönetim kurulu üyeleri, komisyon başkanları, işadamları, sanatçılar ve vatandaşlar katıldı.  

Haber: Abdulkerim SONKAYA/İSTANBUL 

 

Resim Galeri

Son Eklenenler