ADIYAMAN GENÇLİK PLATFORMU BAKAN ELVANI AĞIRLADI

Adıyaman Gençlik Platformu Kalkınma Bakanı Elvan’ı Ağırladı

Adıyamanlılar Vakfı bünyesinde yeni kurulan çiçeği burnunda Adıyaman Gençlik Platformunun ilk icraatlarından biri Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ı Adıyamanlı gençlerle buluşturmak oldu.

Gençlik buluşmasında toplantının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Vakfın 21. kuruluş yıl dönümünde vakfın çalışmaları hakkında genel bilgiler verdi. Aksoy, “Vakfın kuruluşundan bu yana her yıl yüzlerce öğrencimize burs hizmetinde bulunmakla birlikte sosyal yardımlaşma ve kültürel etkinlikler başta olmak üzere birçok alanda toplumun takdirini ve saygınlığını kazanabilecek anlamlı hizmetlere imza atmanın onurunu yaşadık. Vakfımızın bünyesinde yeni kurulan Adıyaman Gençlik Platformunun girişimleriyle bugün Sayın Bakanımızı Vakfımızda ağırlamanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Adıyamanlılar Vakfı bir önceki dönem Başkanı Ömer Özkartal ise; “Adıyamanlılar Vakfı olarak Adıyaman’da Adıyaman ile ilgili önemli bir konuyu masaya yatırmak için Türkiye’nin saygın bilim adamların katılımlarıyla sempozyumlar düzenliyoruz. Bu yıl 1 Nisan da Adıyaman’da düzenlenecek olan “Birlikte Güçlü Olmak” paneline Sayın Bakanımızı Adıyaman’da ağırlamaktan büyük onur duyarız” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Gençlik Platformu Başkanı Hasan Kocaboğa ise yeni kurulmasına rağmen yaklaşık 1.500 üyesinin bulunduğu Gençlik Platformumuzun ilk icraatlarından biri Sayın Bakanımızı Adıyamanlı genç kardeşlerimizle buluşturmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ı Adıyamanlı gençlerle buluşmasında büyük emeği geçen AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı A. Sacit Göksu ise bu çalışmaları genç hemşeri buluşmaları kapsamında 35 il kuruluşu çerçevesinde 428 program gerçekleştirerek, toplamda 100 bin genç kardeşimize ulaşmayı hedeflediğini söyledi.

Bir selamlama konuşması yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da yaptığı konuşmada Adıyamanlıların kendi gençlerine nasıl sahip çıktığını ve nasıl değer verdiğini en canlı şahitlerinden biri olduğunu belirterek, bunun öncülüğünü yapan Adıyamanlılar Vakfına da ne kadar teşekkür edilse az olduğunu dile getirdi.

Bugün Meşaleyi Tutan El Gençlerimizin Elidir
Kendilerine en sıcak kalbi duygularıyla karşılayan Adıyamanlı gençlere ve bu gençlerin bir çatı altında toplamasına vesile olan Adıyamanlılar Vakfına teşekkür ederek söze başlayan kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “AK parti olarak bugüne kadarki en önemli özelliklerimizden biri gençlerimize her zaman güvenmek olmuştur. Bugün o güvendiğimiz gençleri bu salonda görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün meşaleyi tutan el gençlerimizin elidir. Yarınki kuşaklar ve yarınki nesiller mutlaka aydınlık yolunda yoluna devam edecektir. Gittikleri yol ise güçlü bir Türkiye’nin yolu olacaktır.”

Hayali Hakikate Dönüştürmenin Mücadelesini Vereceğiz
Unutulmamalıdır ki Türkiye’nin kaderi artık gençlerin elinde olduğunu söyleyen Bakan Elvan, “Türkiye’nin istiklali de istikbali de sizlersiniz. Cumhuriyetin asil sahibi ve geleceği de sizlersiniz. Hayali büyük olanın geleceği büyük olur. Hayal kuracağız ama hayalperest asla olmayacağız. Ulaşabilir erişebilir hayallerin peşinden koşacağız. Hayali hakikate dönüştürmenin mücadelesini vereceğiz. Gençlerimizin arzu ettiği hayalleri yerine getirmek için büyük mücadele veriyoruz. Bunun en bariz örneğini ise 16 Nisan da ki referandum da gençlerimizin siyasetin önünü açarak genç yaşta milletvekili olabilmeniz için Milletvekili olma yaşını 26’dan 18’e indiriyoruz. Bundan dolayıdır ki bu referandumda gençlerimiz “EVET” diyerek geleceğine sahip çıkması en büyük temennimizdir. Bu konuda Adıyamanlı genç kardeşlerimize güveniyorum” diyerek, ilgi ve alakadan dolayı gençlere teşekkür etti.

Programın sonunda soru cevap kısmından sonra Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Gençlik komisyonundan sorumlu Vakıf Başkan Yardımcısı Hamza Taşan ile birlikte Bakan Lütfi Elvan’a, Gençlik Komisyonu Başkanı Cumali Doğan ise AK Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı A. Sacit Göksu ya programa katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim ettiler.

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler