Vakfımızın Gönül Sofrasına Binlerce Kişi Katıldı

Adıyamanlılar Vakfı’mızın 21. Geleneksel İftar Sofrasına her yıl olduğu gibi siyasetten bürokrasiye, akademisyenlerden bilim adamlarına, yargı mensuplarından iş adamlarına, sivil toplum kuruluşlarından basın mensuplarına kadar yaklaşık 2.000 kişi katıldı. Katılımcılar hep beraber aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Bu yılki iftar sofrasında protokol geleneğini ortadan kaldırarak yeni bir ilke imza atan Adıyamanlılar Vakfı, böylece vatandaşlar ve siyasetçiler arasındaki kaynaşma zemininin çok daha iyi olmasına olanak sağladı. Yeni alınan bu kararın, iftara katılan bütün katılımcıları memnun ettiği gibi, ilk kez farklı masalarda hemeşehrileriyle sıcak bir ortam bulma şansını yakalayan milletvekilleri ve bürokratları da memnun ettiği görüldü.  

Vakfın Kültür Merkezinde Tayfun Ayaz’ın sunuculuğunda, Grup Ravza’nın güzel ilahileriyle birlikte kardeşlik duygularının üst seviyede olduğu iftar sofrasına; TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman milletvekillerinden Adnan Boynukara ile Dr. Salih Fırat, İstanbul milletvekillerinden Azmi Ekinci ile Oğuz Kaan Salıcı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman İl Emniyet Müdürü Metin Alper, 22 ve 23. dönem Adıyaman milletvekillerinden ve Ankara Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Şevket Gürsoy, 21 ve 22. dönem Adıyaman milletvekili ve Adıyamanlılar Vakfı Kurucu Genel Sekreteri Mahmut Göksu, Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Adıyaman Belediyesi eski başkanlarından Abdulkadir Kırmızı, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Av. Nedim Taylan, Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Adıyamanlılar Vakfı’nın Kurucu ve Yönetim Kurulu üyeleri, çok sayıda yargı mensupları, bürokrat, iş adamı, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Programının açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, 21. Geleneksel İftar Programına katılan herkese teşekkür etti. Aksoy,  “Adıyamanlılar Vakfı, her yıl gerçekleştirdiği hizmetlerle sadece insanların gönlünde yer edinmedi; aynı zamanda geleneksel olarak düzenlenen iftar ve buna benzer programlarla bütün Adıyamanlı hemşerilerimizin takdirini kazanmıştır. Vakfımızın yanı başında yeni aldığımız arsa üzerinde kız ve erkek öğrenci yurdunun yapılması için de çalışmalarımız sürüyor. Bugüne kadar vakıf bünyesinde gerçekleştirdiğimiz bütün bu hizmetlerden dolayı emeği geçen ve katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın ise Adıyamanlılar Vakfı’nın geleneksel iftar programında, Ramazan ayı gibi bereketi ve mağfireti bol olan bir günde değerli hemeşehrileriyle birlikte olmanın kıvancını yaşadığını söyledi. Aydın, “Bu vakfın vakıf olabilmesini sağlayarak bu amaç uğruna ter döken herkese şükranlarımı sunuyorum. Böylesi anlamlı bir ayda İstanbul’daki hemşerilerimizle birlikte olmanın ve hep birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün hizmet çıtasını bir üst seviyelere çıkarmak için büyük gayret sarf eden Adıyamanlılar Vakfı’nın başkan ve yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

İftara katılan diğer milletvekilleri, belediye başkanları ve bürokratlar ise bu anlamlı günde birer selamlama konuşması yaparak, Adıyamanlılar Vakfı’nın her yıl Ramazan ayında binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturmasından duydukları memnuniyetini ifade edip bu kardeşlik ve hoşgörü ortamının oluşmasını sağlayan vakıf yöneticilerine teşekkür ettiler.

 Milletvekili Aydın, “Çay Sohbetinde” Adıyaman’a Yapılan Hizmetleri Anlattı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar programı sonrasında Adıyaman milletvekilleri, Çay sohbeti” eşliğinde İstanbul’daki Adıyamanlı hemşerilerine Adıyaman’da yapılan hizmetleri anlattılar. Vakfın Kurumsal Başkanı Ömer Özkartal’ın moderatörlüğünde düzenlenen “çay sohbeti” konulu istişare toplantısında, bütün milletvekilleri adına bir konuşma yapan TBMM Başkan Vekili ve Adıyaman milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın il ve ilçelerinde yapılan ve bundan böyle yapılacak olan hizmetlerden bahsetti. Aydın, “AK Parti hükûmeti döneminde Adıyaman’ın hak ettiği hizmeti aldığına inanıyorum. Birçok alanda hizmetler dur-durak bilmeden devam etmektedir. Adıyaman milletvekilleri olarak Adıyaman’a yakışan hizmetlerin gelmesi için de gayret göstermeye devam ediyoruz.” dedi.  

Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler