TBMM BAŞKANI CEMİL ÇİÇEK İN ZİYARETİNE VAKFIMIZIN BAŞKANI ÖZKARTAL DA KATILDI

 

İstanbul da Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal’ın da aralarında bulunduğu 50 yakın Sivil Toplum Kuruluşu platformu TBMM Başkanı Cemil Çiçek’i makamında ziyaret ederek yeni yapılacak olan Anayasa ile ilgili görüşlerini bildirdiler.

İstanbul’da 81 ilin STK başkanları platformu daha evvel Rize’nin Güneysu İlçesi’nde ve Çanakkale de birbirinden seçkin düşünce yazarların, bilim adamların ve hukukçuların ve STK başkanların katıldığı yeni anayasa ile ilgili düzenlenen panel vesilesiyle bir taslak hazırlandı. Hazırlanan taslak metnini TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e sunan STK platformu, sivil, demokrat, özgürlükçü ve en önemlisi ise halkın anayasası olması gerektiğinin altını çizerek,  bu yönde bir anayasanın yapılması her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşın en büyük arzusu olduğunu söylediler. Platform, aynı zamanda mevcut olan parlamentonun yeni anayasa ile ilgili çalışmalarını hızlandırmasını ve bir an önce sağlıklı bir şekilde hayata geçirmesi talebinde bulundular.  

TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise kendisini ziyaret eden STK başkanlarına yeni anayasa ile ilgili duyarlılığından dolayı teşekkür etti. Çiçek, yeni anayasanın düzenlenmesinde Sivil Toplum Kuruluşların büyük katkısı olacağını söyleyerek bu anlamda katkı sağlayan herkese şükran borçlu olduğunu söyledi.  Haber:Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler