AKSOY, HİÇBİR GÜÇ BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKTIR

Adıyamanlılar Vakfı, son gönlerde ülkemizde oluşturulmak istenen kötü ortam ve senaryolar üzerine bir basın açıklaması yayınladı. Basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Toplum olarak Çanakkale ruhu çerçevesinde kardeşliğimizin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi gereken önemli bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci çok daha az hasarla atlatmamız ve olası her türlü iç ve dış mihrakların oyunlarına alet olmamak için son derece sağduyulu olmamız gerekmektedir. Bunun için hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Kardeşi kardeşe kırdırmak, iş yerlerini kundaklamak, araçları ve evleri ateşe vermek bütün bu oyunların senaryosunu düzenleyen insanların ekmeğine yağ sürmekten başka hiç kimseye fayda getirmez. Özellikle şehirlerde başlanan gerginlikler karşısında son derece hassas ve titiz olmamız gerekir. Böyle ortamlar, aklın ve sağduyunun olmadığı anlardır. Bu da hem vatandaşlarımıza hem ülkemize yapılacak en büyük kötülüktür.

Şu bilinmelidir ki, terör olaylarıyla halkın düzenini bozmaya çalışanlar ve huzuru kaçırmaya çalışanlar milletimizin birlik ve beraberliğine asla gölge düşüremeyeceği gibi ülkemizin bütünlüğü de her zaman daim olacaktır. Gerçek şu ki, bizim kardeşliğimiz bâkidir. Hiç kimsenin değişik bahanelerle bu kardeşlik hukukumuzu bozmaya gücü yetmeyecektir. Terör olaylarıyla güzel Türkiye'mizde panik ve endişeye sebebiyet verilerek kardeşler arası nifak sokulamayacak, toplumda yılgınlığa ve korkuya sebebiyet verilemeyecektir. Çünkü milletimiz son derece akildir, aklıselimdir.

Terörle demokratik, özgür ve gelişmiş olan ülkemize kaos ve kan asla bulaştırılamayacaktır. Hiçbir tarafın ve hiçbir kişinin kârlı çıkamayacağı istikrar bozucu bu olaylar, ancak ve ancak hain bir elin planı olabilir. Buna da asla müsaade edilemez. Hepimizin gün bugündür deyip zoru başarmamız gerekiyor. Bu da tabii ki yıllarca birlikte yaşamış ülke insanının kardeşliğiyle mümkündür. Bütün hemşerilerimizi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Bu millî mücadelede şehit olmuş askerlerimize, polislerimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet ve kederli ailelerine baş sağlığı dileriz; ülkemizin başı sağ olsun.”

Saygılarımla…

 Ramazan AKSOY

Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı

 

 

Resim Galeri

Son Eklenenler