Vakfımız Burs Mülakatına Başlandı

Adıyamanlılar Vakfımız, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Ders Yılı ile ilgili İstanbul ve Adıyaman’da burs hizmetinden yararlanmak için müracaat eden yaklaşık 2 bin öğrencinin mülakatına başlandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, geçen yıl İstanbul’da 500, Adıyaman’da ise 200 olmak üzere toplam 700 öğrenciye burs hizmetinde bulunulduğunu ve bu yıl da İstanbul’da 550, Adıyaman’da ise 350 olmak üzere bursiyer sayısını 900’e çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu yıl iki hafta boyunca yaklaşık 2 bin öğrencinin mülakattan geçireceğini anlatan Başkan Aksoy, burs mülakatlarının Vakıf Kurucu üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ile burs komisyonundan sorumlu görevliler tarafından yapılıp tüm mülakatların adil ve şeffaf bir şekilde belirlenen kriterler çerçevesinde gerçekleştirdiğini belirtti.

Vakıf olarak hayırsever iş adamlarının desteğiyle yaklaşık 20 yıldır burs hizmetinde bulunulduğunu belirten Aksoy, “Bizim temel hedefimiz, burs müracaatında bulunan bütün öğrencilere burs hizmeti verebilmektir. Ancak imkânlar dâhilinde her geçen yıl bursiyer sayısını arttırarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burs almaya hak kazanan öğrencilerimize daha önceki senelerde olduğu gibi bu yıl da Kasım ayından itibaren 7 ay boyunca İstanbul’da okuyanlara ayda 200 TL, Adıyaman’da okuyan öğrencilerimize ise 150 TL burs vereceğiz. Bu hayır kervanının yürümesinde emeği geçen ve katkısı olan herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.


Haber: Abdulkerim SONKAYA

 

Resim Galeri

Son Eklenenler